Xiaomi zawiera umowę z Deepmotion Technology, celem przejęcie spółki

Xiaomi zawiera umowę z Deepmotion Technology, celem przejęcie spółki

Dwa dni temu Xiaomi oficjalnie ogłosiło, iż firma i podmioty powiązane z Deepmotion Technology zawarły umowę zakupu udziałów w tejże spółce o łącznej wartości około 77,37 mln dolarów.

Akcjonariusze Deepmotion zobowiązali się do sprzedaży 125 milionów akcji zwykłych oraz 50 milionów akcji uprzywilejowanych, które stanowią odpowiednio 71,16% i 28,84% wyemitowanego kapitału zakładowego spółki. Gdy formalności związane ze sprzedażą zostaną sfinalizowane, firma zostanie w całości przejęta przez Xiaomi.

Prezes Grupy Xiaomi, Wang Xiang, stwierdził, iż technologia autonomicznej jazdy jest najważniejsza przy produkcji inteligentnych pojazdów elektrycznych, a technologia Deepmotion ma dać Xiaomi w tym aspekcie wielkie możliwości.

Xiaomi jest bardzo optymistycznie nastawione do możliwości badawczo-rozwojowych zespołu Deepmotion Technology i ma nadzieję, że poprzez przejęcie [przez Xiaomi — przyp. red.] przyspieszy on badania i rozwój Xiaomi w zakresie technologii autonomicznej jazdy.

Wang Xiang

Deepmotion Technology to firma skupiająca się na dostarczaniu algorytmów do percepcji, pozycjonowania, planowania i sterowania zaawansowanymi systemami wspomagania kierowcy, a także kompletnego zestawu rozwiązań w zakresie oprogramowania do zastosowań w autonomicznej jeździe.

Według Xiaomi ​​technologia Deepmotion posiada duże rezerwy techniczne oraz zapewnia wiele innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie zaawansowanych systemów wspomagania jazdy (ADAS), które mogą mieć znaczący wpływ na ewentualny sukces firmy Lei Juna w branży pojazdów elektrycznych.

W tym celu Xiaomi planuje oddelegować z nowo przejętej spółki zespół 20 osób, którego celem będzie pomoc firmie w rozwijaniu najnowszej technologii oraz jej implementowaniu przy budowie pierwszego, inteligentnego samochodu pod własną marką. Jego budowa to niewątpliwie jedno z największych marzeń założyciela firmy, które w niedalekiej przyszłości ma wielką szansę się ziścić. Czy odniesie on powodzenie na światowych rynkach? Zobaczymy, gdy projekt firmy wyjdzie z fazy konceptów i stanie się realnym produktem.

Czytaj też:  Nie, nie stracisz szybkiego ładowania, czyli "nowość" w Panelu sterowania

Źródło: XiaomiDNA

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.