Prototyp elektrycznego samochodu Xiaomi już w sierpniu?

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Na początku lipca informowaliśmy Was o rozpoczęciu testów modułu autonomicznej jazdy przez Xiaomi. Pierwszy prototyp elektrycznego pojazdu Xiaomi zaprezentowany miał być w III kwartale tego roku, lecz nowe plotki świadczą, iż być może zobaczymy go nieco wcześniej.

Zgodnie z najnowszymi informacjami, założyciel firmy Lei Jun miałby ujawnić pierwszy prototyp pojazdu elektrycznego już w sierpniu tego roku. Projekt samochodu ma pochodzić od HVST Automobile Design, czyli firmy stojącej za samochodem koncepcyjnym Maven od innej chińskiej spółki samochodowej, WM Motor. Po odsłonięciu prototypu Xiaomi miałoby przystąpić do testów drogowych. Cień na te plotki kładzie jednak informacja, iż niektórzy przedstawiciele spółki dementują te plotki, twierdząc, iż nie mają one pokrycia w rzeczywistości.

Pierwszy seryjny elektryczny samochód Xiaomi ma wyjechać z fabryki w 2024 roku. Rozpoczęcie produkcji nabierze szybszego tempa po wykonaniu wszystkich niezbędnych testów systemów i podzespołów znajdujących się w tym samochodzie, co z pewnością zajmie trochę czasu. Po premierze prototypu na pewno zwiększy się ilość informacji ujawnianych na jego temat. Na chwilę obecną nie wiadomo, ile sztuk tego pojazdu zostanie wyprodukowanych i czy sprzedawane one będą również na rynku globalnym.

Według samego Lei Juna pierwszym samochodem elektrycznym, który zjedzie z linii produkcyjnej będzie sedan lub SUV. Sprzedawany ma być w przedziale cenowym od 100 000 juanów (około 59 000 zł) do 300 000 juanów (około 176 500 zł). Ceny świadczą o tym, iż producent tym modelem celuje w średni i wyższy segment. Oczywiście ceny w złotówkach podaję jako ciekawostkę, ponieważ na początku sprzedaż tych aut będzie odbywać się wyłącznie w Chinach, gdzie ceny są zawsze dużo niższe niż na innych rynkach.

Źródło: GizChina

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner