W maju tego roku w Chinach odbyła się premiera 86-calowego telewizora Xiaomi TV ES Pro. Niedawno z kolei firma wprowadziła do sprzedaży kolejne warianty tego modelu, a mianowicie wersje posiadające wyświetlacz o przekątnej 55, 65 oraz 75 cali.
Oprócz nowych rozmiarów panelu wyświetlacza każdy model z tej serii posiada w zasadzie identyczną specyfikację techniczną. Ekran działa w rozdzielczości 4K i obsługuje częstotliwość odświeżania 120 Hz. Urządzenie wspiera technologię MEMC, która stara się przewidywać ruch obrazu i sztucznie dodaje dodatkowe klatki obrazu, polepszając w ten sposób jego płynność.. Wyświetla on 1 miliard kolorów oraz obsługuje 94 procent gamy kolorów DCI-P3. Co więcej, nowy telewizor oferuje podświetlenie wielopunktowe, a jasność szczytowa tego ekranu wynosi 700 nitów. Niektóre modele mogą nawet osiągnąć maksymalną jasność 1000 nitów. Zgodnie z oficjalnymi oświadczeniami firmy, ekran ten wykorzystuje podświetlenie podzielone na 100 poziomów wraz z obsługą 4096 stref przyciemniania. Wspiera on również technologię HDR, HDMI 2.1, VRR, AALM oraz posiada certyfikat AMD FreeSync. Pod obudową znajdziemy 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej, które zarządzane są przez czterordzeniowy procesor oparty na rdzeniach Cortex-A73 (nie wiadomo dokładnie, jaki). Xiaomi TV ES Pro jest wyposażony w dwa głośniki o mocy 12,5 W, z tym że największy 86-calowy wariant posiada głośniki o większej mocy – 30 W. Dodatkowo model ten obsługuje Dolby Vision.
W tej chwili telewizory w rozmiarach 55, 65 i 75 cali dostępne są w przedsprzedaży wyłącznie w Chinach. Najmniejszy wariant wyceniono na kwotę 3299 juanów (około 2350 zł), za wariant 65-calowy producent życzy sobie 4299 juanów (około 3062 zł), natomiast za model 75-calowy przyjdzie chętnym zapłacić 6999 juanów (około 4984 zł).
Na chwilę obecną nie ma żadnych informacji dotyczących sprzedaży tych modeli na innych rynkach niż rodzimy. Wersja 86-calowa nie wyszła do tej pory poza Chiny i prawdopodobnie tak samo będzie się przedstawiać sytuacja z mniejszymi wariantami urządzenia.
Źródło: GizmoChina