Xiaomi ogłasza datę premiery swojego pierwszego samochodu

Xiaomi ogłasza datę premiery swojego pierwszego samochodu

Xiaomi Auto, największy projekt firmy, nabiera kształtu. Po licznych inwestycjach w dziedzinie hi-tech, takich jak ostatnia w Black Sesame, chiński gigant postanowił potwierdzić datę premiery swojego pierwszego auta elektrycznego.

Według wcześniejszych informacji marka nie planowała premiery swojego samochodu w 2022 roku. Rzeczywiście tak jest. Lei Jun dzisiaj, podczas konferencji, jasno powiedział, że pierwszy samochód elektryczny Xiaomi zadebiutuje za trzy lata.

W Chinach Xiaomi zorganizowało spotkanie z inwestorami, gdzie CEO Lei Jun opowiadał o przyszłości projektu elektromobilności firmy. Według prezesa masowa produkcja pierwszego pojazdu elektrycznego Xiaomi rozpocznie się w pierwszej połowie 2024 roku. Oznacza to, że premiera mogłaby odbyć się już w 2023 roku. Lecz jak będzie wyglądał pierwszy elektryczny samochód giganta? Według plotek i zgodnie z tym, co widzimy na poniższym obrazku, będzie to raczej sedan. Może to być jednak również atrapa reprezentacji.

Pierwsza fabryka samochodów Xiaomi znajduje się niedaleko Pekinu, a dokładnie w mieście Yizhuang. Dział motoryzacyjny Xiaomi zebrał już ponad 20 000 CV, a 453 osoby już pracują w dziale badawczo-rozwojowym. Lei Jun stwierdził podczas konferencji, że ​​Xiaomi nie wchodzi do sektora motoryzacyjnego, aby „być w centrum uwagi”, tylko ze względu na to, że samochody elektryczne przekształcają się z przemysłu czysto inżynieryjnego w przemysł informacyjny. Cała gama produktów Xiaomi, od smartfonów po rozwiązania smart home, składa się na ogromny ekosystem smart, a samochód elektryczny będzie świetnym dodatkiem, dodał.

Czytaj też:  Xiaomi 12 Pro - kolejny model?

Źródło: XiaomiToday

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.