Prototyp samochodu elektrycznego Xiaomi zaprezentuje w III kwartale 2022 roku

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

W marcu ubiegłego roku szef i założyciel Xiaomi Lei Jun poinformował o wejściu tej marki na rynek pojazdów elektrycznych.  Osobiście kieruje on tym projektem i nie ukrywa, iż jest to kluczowy jego cel. Według najnowszych doniesień z Chin wczoraj producent poinformował o tym, że prototyp samochodu Xiaomi zostanie pokazany w III kwartale 2022 roku. Przypomnijmy, że pierwszy komercyjny samochód spółka ma zamiar zaprezentować w 2024 roku.

W listopadzie zeszłego roku Xiaomi stworzyło spółkę-córkę o nazwie Xiaomi Automobile Technology Co. Ltd z kapitałem zakładowym w wysokości 1,57 miliarda dolarów, zatrudniającą ponad 500 pracowników. W planach jest budowa fabryki do produkcji samochodów elektrycznych o rocznej możliwości produkcji 300 tys. aut rocznie. Krążą też pogłoski, iż firma nadal poszukuje strategicznych partnerów, którzy pomogą jej osiągnąć cele i uruchomić produkcję samochodów elektrycznych.

Aby ukończyć projekt, Xiaomi zainwestuje 10 miliardów dolarów w ciągu najbliższej dekady. Podczas sesji pytań i odpowiedzi, którą zorganizowano na platformie Weibo, Lei Jun opublikował kilka informacji na jego temat. Po pierwsze, pierwszym samochodem Xiaomi będzie sedan lub SUV. Plotki, które pojawiły się na początku roku, wspominały o tej drugiej opcji. Przede wszystkim Lei Jun ujawnił też cenę przyszłego samochodu. W Chinach pojazd będzie sprzedawany w cenie od 100 000 do 300 000 juanów (67 tys. do 202 tys. zł). Oczywiście producent zaoferuje różne wykończenia i opcje, które mogą podnieść lub obniżyć jego cenę.

Źródło: GizChina

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner