Pierwsze plotki dotyczące Xiaomi 13 Ultra

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Premiera serii Xiaomi 13 jeszcze się nie odbyła, a tu w sieci pojawiają się informacje na temat specyfikacji technicznej aparatu głównego smartfona klasy premium Xiaomi 13 Ultra.

Na początku tego roku Xiaomi wprowadziło do sprzedaży przeznaczony wyłącznie na rynek chiński flagowy smartfon Xiaomi 12S Ultra. Telefon ten wyróżnia się jedną z najlepszych konfiguracji aparatu głównego na świecie. Powstał on przy współpracy z marką Leica

Xiaomi 13 Ultra specyfikacja aparatu

Wygląda na to, że chińska firma przygotowuje kolejny smartfon premium z zaawansowanym aparatem. Jego nazwa to Xiaomi 13 Ultra, będzie on oczywiście następcą poprzedniej generacji modelu Ultra. Dzięki plotkom z popularnego w Chinach portalu Weibo możemy poznać kilka interesujących szczegółów na temat aparatu nadchodzącego telefonu.

Bloger Digital Chat Station twierdzi, iż Xiaomi 13 Ultra będzie wyposażony w aparat główny składający się z czterech obiektywów z 1-calową matrycą główną, który poznaliśmy już w modelu w 12S Ultra. Ponadto sugeruje on, że smartfon może wspierać stabilizację podobną do gimbala.

Ponadto bloger ten informuje, iż wszystkie cztery matryce zastosowane w urządzeniu będą wyposażone w technologię PDAF (autofokus z detekcją fazy) ponadto znaleźć ma się też miejsce dla DTOF (laserowy czujnik LIDAR). Niestety inne szczegóły dotyczące tego telefonu nie zostały ujawnione. Możemy się spodziewać debiutu Xiaomi 13 Ultra, dopiero jakiś czas po premierze serii Xiaomi 13.

Rodzina Xiaomi 13 na chwilę obecną obejmuje Xiaomi 13 oraz Xiaomi 13 Pro. Oba telefony posiadają wyświetlacz E6 AMOLED z bardzo wąskimi ramkami dookoła o szerokości zaledwie 1,61 mm, jak i metalową ramą. Telefony te z pewnością pojawią się z aparatami markowanymi logiem Leica. Model z dopiskiem Pro z pewnością wyposażony jest w 1-calową matrycę aparatu Sony IMX989 o rozdzielczości 50 MP.

Do chwili obecnej data premiery linii Xiaomi 13 nie jest znana.

Źródło: GizmoChina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner