Xiaomi i Leica: współpraca coraz bliżej? Nowe dowody z kodu MIUI

Kacper Skrzypek
1 komentarz(y)

Co jakiś czas pojawiały się różne doniesienia dotyczące hipotetycznej współpracy Xiaomi z producentem aparatów, marką Leica. Informowaliśmy Was zresztą o nich także i na naszym portalu. Do tej pory te plotki nie odnajdywały jednak potwierdzenia w praktyce. Dziś można już powiedzieć, że coś jest na rzeczy, bowiem w kodzie jednej z aplikacji MIUI odnalazłem ciągi tłumaczeń bezpośrednio odnoszące się do Leiki.

Omawianą aplikacją jest Edytor Galerii w wersji chińskiej (0.7.5). Wymienione poniżej ciągi odnoszą się, sądząc po ich nazwach, do filtrów, które będą mogły być użyte przy edycji zdjęć i filmów.

Niestety, w dostępnych obecnie wersjach aplikacji nie odnalazłem implementacji tychże ciągów (istnieją jedynie tłumaczenia dostępne wyżej), dlatego nie pokażę tutaj tego, co będzie widoczne w aplikacji w praktyce; po prostu nie ma odpowiedniego kodu pozwalającego na pokazanie tej zawartości.

Pod jakim kątem należy patrzeć na tę bardziej prawdopodobną niż wcześniej współpracę? Zapewne głównie pod względem marketingowym; Xiaomi będzie mogło się chwalić, że pozyskało nowego partnera w zakresie fotografii, co może (lecz nie musi) przyczynić się do jakiejś poprawy oprogramowania aparatu. Przypomnę, że wcześniej Leica współpracowała przede wszystkim z Huawei. Czy te działania wpłyną na coś więcej? Zobaczymy, bowiem formalnie wciąż nic o takiej akcji nie wiadomo. Dzisiejsze wieści wskazują jednak, że wkrótce można się spodziewać więcej informacji w tej sprawie (być może przy okazji premiery któregoś z nowych flagowców).

Informacja własna

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner