Xiaomi 13 oraz Xiaomi 13 Pro na najnowszych renderach

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Trzy dni temu informowaliśmy Was o wariantach kolorystycznych, a dziś portal OnLeaks opublikował najnowsze rendery nadchodzących flagowych smartfonów Xiaomi 13 oraz Xiaomi 13 Pro. Ukazują one nie tylko wygląd przyszłych modeli, lecz zdradzają również ich wymiary.

Jak wiemy portal OnLeak prezentuje najbardziej prawdopodobne jak nie finalne rendery urządzeń. Od wielu już lat ich publikacje były najbliższe temu, co mogliśmy zobaczyć podczas premier. Zacznijmy zatem od standardowej wersji tej serii.

Xiaomi 13

Na początku trzeba przyznać, iż w końcu Xiaomi zaprezentuje flagowy model, wyposażony w płaski ekran. Od kilku już lat użytkownicy podnosili właśnie ten aspekt. W końcu się doczekali. Jak możemy zauważyć na poniższych grafikach, model Xiaomi 13 taki właśnie ekran będzie posiadał. Większość komentarzy w internecie dotycząca wyglądu tego modelu, skłania się ku porównaniu go do iPhone.

Poniższe rendery prezentują smartfon posiadający ekran o przekątnej 6,2 ″, z aparatem do selfie umiejscowionym w górnej środkowej jego części. 

Natomiast na tylnym panelu tego modelu zobaczyć możemy kwadratową wyspę aparatu głównego składającą się z trzech obiektywów. Model ten posiadał będzie bardzo kompaktowe rozmiary, czyli 152,8 × 71,5 × 8,3 mm oraz 10,3 mm grubości wraz z wyspą aparatów. Ponadto Xiaomi 13 wyposażony będzie w dwa głośniki stereo oraz port USB typu C widoczny również na grafikach.

Xiaomi 13 Pro

Ten model to już segment premium, więc tu nie ma miejsca na kompromisy. Model ten zostanie wyposażony w najlepszy zestaw aparatów oraz tegoroczny flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2.

Materiał pochodzi z portalu OnLeaks

Według ostatnich doniesień smartfon ten otrzyma aparat Sony IMX989 oraz wyświetlacz o przekątnej 6,65”, a nie 6,7” jak informowano wcześniej. Jak w podstawowym modelu, tak i w tym Xiaomi umieściło przedni aparat, w górnej centralnej części wyświetlacza. Nie zabraknie również dwóch głośników stereo. Wymiary tego modelu to 163,0 × 74,6 × 8,8 mm oraz 11,8 mm grubości wraz z wyspą apartu głównego. Co ciekawe wersja Pro nie będzie występowała z 128 GB ROM. Xiaomi 13 Pro dostępny będzie w dwóch wariantach 256 oraz 512 GB przestrzeni dla użytkownika.

Data premiery Xiaomi 13 oraz Xiaomi 13 Pro

Data premiery serii Xiaomi 13 nie została oficjalnie ogłoszona, ale niektóre portale informują, iż wydarzenie to odbędzie się w Chinach 30 grudnia. Czy tak się stanie, zobaczymy.

Źródło: XiaomiToday

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner