Xiaomi 13 Pro otrzyma aparat Sony IMX989

Adam Błażejewski
1 komentarz(y)

Premiera serii Xiaomi 13 zbliża się wielkimi krokami. Im bliżej tego wydarzenia, tym więcej informacji pojawia się w sieci na temat specyfikacji technicznej.

Na portalu Twitter bloger iceuniverse poinformował, iż głównym aparatem modelu Xiaomi 13 Pro jest matryca Sony IMX989 optymalizowana przy współpracy z Leica.

Aparat IMX989

O specyfikacji technicznej tej matrycy pisaliśmy w tym artykule. W porównaniu z Sony IMX 707, znajdującym się w modelu Xiaomi 12 Pro obszar światłoczuły wzrasta, aż o 72 %. Ponadto zdolność reagowania na światło o 76 %. Co więcej, prędkość wykonywania zdjęć wzrasta o 32,5 %, podczas gdy prędkość uruchamiania samego modułu wzrasta o 11 %. Na chwilę obecną jest to najbardziej technologicznie zaawansowana matryca.

Aparat Sony IMX989 to nie jedyna zaleta tego smartfona. Będzie to również pierwszy na świecie smartfon napędzany przez najnowszy procesor Snapdragona 8 Gen 2, który to oficjalnie zaprezentowany zostanie w dniach 15-17 listopada na Hawajach w USA gdzie Qualcomm zorganizuje coroczny szczyt technologii Snapdragon. Procesor ten wyposażony jest w zupełnie nową, ośmiordzeniową architekturę 1+2+2+3.  Cortex X3, cechujący się wzrostem wydajności o 22% w porównaniu do Cortex X2. Dodatkowo modem X70 5G będzie obsługiwał prędkości pobierania do 10 Gb/s. A GPU tego układu otrzyma nowe Adreno 740. Dodajmy, iż wynik tego procesora w AnTuTu przekroczył 1,2 miliona punktów.

Źródło: GizChina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner