MIUI 22.10.26

Kacper Skrzypek
23 komentarze

Koniec wersji beta w dotychczasowej formie

Xiaomi poinformowało, że wersja 22.10.26 to ostatnia aktualizacja wydawana w dotychczasowej formie, jeśli chodzi o wersje dzienne (na których opieraliśmy wydania tygodniowe). Dla nas jako twórców modyfikacji Xiaomi.eu oznacza to, iż:

  • nie będziemy już otrzymywać dziennych aktualizacji MIUI (bo ich nie będzie), więc listy zmian, jakie opracowujemy na dany tydzień na podstawie tego, co wiemy o danej wersji, będą z natury rzeczy niekompletne (zresztą dotychczas też tak było, bo nie da się przeanalizować każdej zmiany, jaką wprowadziło Xiaomi w danej wersji), tłumaczenie też może być dodawane później niż zazwyczaj,
  • będziemy przechodzić na wydawanie wersji opartych na “nowych” wydaniach tygodniowych, np. V13.1.22.10.26.DEV (o których pisałem parę miesięcy temu),
  • aktualizacje najprawdopodobniej będą wydawane w piątki/soboty (a nie w czwartki), bo wersje .DEV były dotychczas wydawane przez Xiaomi w Chinach dopiero w piątki po południu.

Nie wiemy, kiedy będzie następna aktualizacja. Jutro być może będziemy wiedzieć coś więcej; jeśli tak będzie, przygotuję na ten temat oddzielny artykuł. Niemniej, póki co lepiej się przygotować na parę tygodni bez wersji beta. Nowe wersje mogą być połączone z aktualizacją do Androida 13 (dla wszystkich modeli biorących do tej pory udział w starej becie bez Xiaomi 11 Lite 5G NE i modeli, dla których wsparcie dzisiaj się zakończyło).

Przeczytaj także:

Nowe wersje .DEV będą także wydawane dla telefonów, dla których wcześniej nie wydawaliśmy bet ze względu na to, że “załapały” się one tylko na nowe, a nie stare bety (np. Xiaomi 12/Pro, Redmi K50 Ultra/Xiaomi 12T Pro, seria Xiaomi 12S czy Redmi K40S/POCO F4/Redmi K50).

Przywracanie ROM-ów pod TWRP

Począwszy od wersji MIUI 22.6.22 przywracamy paczki w wersji pod TWRP dla większości urządzeń. Otrzymały one bowiem odpowiednie aktualizacje, które dodały obsługę deszyfrowania danych w Androidzie 12. Instrukcja przejścia z ROM-u fastboot na ROM recovery znajduje się w tym miejscu.

Dla urządzeń, które nie otrzymały jeszcze nowego, działającego wydania TWRP, aktualizacje nadal będą wydawane jako paczki pod tryb Fastboot i w tym trybie muszą być wgrywane — szczegóły w naszym artykule.

Częsty problem po pierwszej instalacji ROM-u

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia > Wyczyść dane). Po wyczyszczeniu danych aplikacji problem ustąpi.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych (w Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner