Xiaomi.eu dla POCO X4 GT, Redmi K50 Pro i innych urządzeń z MediaTekiem

Kacper Skrzypek
4 komentarze

Dwa miesiące temu informowaliśmy Was o naszej inicjatywie mającej na celu przywrócenie wsparcia ROM-u Xiaomi.eu dla przynajmniej części urządzeń opartych na układach od MediaTeka, których do tej pory nie wspieraliśmy. Dzięki wsparciu osób, które okazały swoją pomoc na Patreonie, od dziś oficjalnie przywracamy nasze kompilacje dla niektórych smartfonów Xiaomi z MediaTekiem.

Do grona urządzeń, dla których będziemy wydawać ROM-y Xiaomi.eu, trafiły telefony z procesorami Dimensity 8100/9000/9000+:

Jak instalować?

Wszystkie paczki Xiaomi.eu dla telefonów z MediaTekiem wgrywamy w trybie Fastboot. Na tę chwilę nie planujemy udostępniania ROM-u w wersji recovery ze względu na nieco inny proces wgrywania TWRP na te modele i fakt, iż obecnie nie ma kompilacji recovery pod Androida 13 (który na K50 Pro już się pojawił w wersji beta MIUI).

  • Odblokuj bootloader – poradnik tutaj.
  • Po pobraniu paczki odpowiedniej pod nasz telefon rozpakowujemy ją na naszym komputerze. Po rozpakowaniu powinniśmy mieć taki schemat:
  • Uruchamiamy nasz telefon w trybie fastboot (vol- i power) i podłączamy go do komputera.
  • W celu instalacji ROM-u po raz pierwszy wybieramy opcję fastboot_first_install_with_data_format, dopasowując ją pod posiadany przez nas system.
  • Skrypt powinien zapytać się o to, czy chcemy zatwierdzić operację formatowania. Wpisujemy “Y” i zatwierdzamy enterem.
  • Proces się rozpocznie. Po jego zakończeniu telefon automatycznie uruchomi się ponownie. Jeśli z jakiegoś powodu skrypt nie rozpocznie swej pracy, najpewniej trzeba zainstalować sterowniki ADB/Fastboot (instrukcja tutajCo w sytuacji, gdy Windows nie widzi telefonu?). Należy też się upewnić, że używamy oryginalnego kabla od Xiaomi; zamienniki mogą mieć problemy z poprawnym działaniem w trybie Fastboot.

Bonus dla patronów: Xiaomi 12T

Osoby, które są lub będą patronami na Patreonie, mogą natomiast już przetestować ROM dla Xiaomi 12T; jeśli będzie on wystarczająco stabilny, aby móc go opublikować dla wszystkich, trafi on do szerszej publiczności. Wsparcie pozwoli Wam jednak na uzyskanie tego ROM-u wcześniej i podzielenie się opinią na jego temat (w tym bugami, które będzie można poprawić, o ile będzie to oczywiście możliwe; nie mamy dostępu do kodu źródłowego Xiaomi, nie wszystko możemy zmienić).

Wsparcie dla innych urządzeń z MediaTekiem będzie stopniowo rozszerzane na podstawie sugestii osób, które wspierają projekt na Patreonie, zatem serdecznie zachęcamy do pozostawienia choć drobnej kwoty i składania swoich propozycji w kwestii dodania obsługi tego czy innego smartfona, którego obecnie nie wspieramy.

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner