MIUI 20.3.19

MIUI 20.3.19
 • Marcowe poprawki zabezpieczeń (część urządzeń)
 • Ciemny motyw w Asystencie MIUI
 • Poprawka problemu z niedziałającymi Zachowaniami aplikacji na Androidzie 10 (Ustawienia > Aplikacje > Zarządzanie > Zachowania aplikacji)
 • Tryb Dokumenty w Aparacie (Mi 9, Mi 9 Pro 5G, Mi Note 10)
 • Poprawki tłumaczenia i pewnych bugów
 • Redmi Note 7 – prosimy o aktualizację TWRP (poniżej)
 • Pełna lista PL, pełna lista EN

Redmi Note 7 – aktualizacja TWRP

Użytkowników tego modelu prosimy o aktualizację TWRP w celu pomyślnego zdeszyfrowania danych podczas aktualizacji (Xiaomi wprowadziło w aktualizacjach 20.3.5 i wyżej zmiany powodujące to, że na starych wersjach recovery telefon pyta się o nieistniejące hasło).

Działające recovery można pobrać stąd: https://files.orangefox.tech/OrangeFox-Stable/lavender/OrangeFox-R10.1_02-Stable-lavender.zip

Jeśli już zaktualizowano TWRP wcześniej – nie trzeba robić nic, aktualizacja powinna przejść tak jak zwykle (bez konieczności instalacji z OTG/adb sideload).

Problemy z SafetyNet – aktualizacja

Na ten moment wygląda na to, że zmiany, o których wspominaliśmy w zeszłym tygodniu, zostały przez Google wycofane. Nie wiadomo, kiedy finalnie wejdą one w życie – mogą zostać one wprowadzone w każdej chwili poprzez zdalną aktualizację. Od strony ROM-u staramy się, by wszystko działało jak należy, lecz nie jesteśmy w stanie przewidzieć poczynań Amerykanów i trudno powiedzieć, co się będzie dziać.

Czytaj też:  Xiaomi 12 Pro - kolejny model?

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

 • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
 • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
  1
  fastboot flash recovery twrp.img

  1
  fastboot boot twrp.img
 • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą
  1
  fastboot flash recovery twrp.img
  trzeba wpisać
  1
  fastboot reboot
  , po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
 • W TWRP wybierz
  1
  wipe > format data
 • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu
  1
  Pobierz MIUI
  , przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
 • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP
Czytaj też:  Xiaomi Mi Band 7 zadebiutuje w przyszłym tygodniu

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (

1
volume+ i power
) i w sekcji
1
Wipe
przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.3 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Uwaga: dla modeli z fabrycznym Androidem 10 (Redmi K30, K30 5G, MI 10/Pro) konieczna jest instalacja Magiska z poziomu TWRP “chińskiego” (LR Team) – znajduje się on w menu Advanced. Oficjalny Magisk z linka powyżej nie wspiera dynamicznych partycji (przynajmniej na ten moment) i będzie powodować uruchamianie się telefonu w trybie Fastboot!

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Czytaj też:  MIUI 22.5.18

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Cotygodniowe aktualizacje MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do działania telefonu. Instalując wersję beta, godzisz się na określone ryzyko. Wersje beta mogą zawierać bugi, które mogą (nie muszą) zostać poprawione przez nas/Xiaomi. Na niektóre rzeczy nie mamy wpływu i nie jesteśmy w stanie im zapobiec nawet, gdybyśmy bardzo tego chcieli. Prosimy o zrozumienie tego, że też jesteśmy tylko ludźmi i tworzymy xiaomi.eu hobbystycznie, praktycznie “po godzinach”. Jeśli jakiegoś urządzenia nie ma, to albo Xiaomi nie wydało dla niego ROM-u, albo zostały wychwycone jakieś bugi i nasz ROM został usunięty. Nie jesteśmy jasnowidzami i nie przewidujemy przyszłości, toteż terminy aktualizacji nie będą podawane w myśl zasady “będzie, kiedy będzie”. Jeśli te warunki komuś nie odpowiadają – zalecamy pozostanie na wersji Global lub wgranie xiaomi.eu w wersji stabilnej.

Motyw: 8bits

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
62 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz. Mail: [email protected]