MIUI 20.3.19

MIUI 20.3.19
 • Marcowe poprawki zabezpieczeń (część urządzeń)
 • Ciemny motyw w Asystencie MIUI
 • Poprawka problemu z niedziałającymi Zachowaniami aplikacji na Androidzie 10 (Ustawienia > Aplikacje > Zarządzanie > Zachowania aplikacji)
 • Tryb Dokumenty w Aparacie (Mi 9, Mi 9 Pro 5G, Mi Note 10)
 • Poprawki tłumaczenia i pewnych bugów
 • Redmi Note 7 – prosimy o aktualizację TWRP (poniżej)
 • Pełna lista PL, pełna lista EN

Redmi Note 7 – aktualizacja TWRP

Użytkowników tego modelu prosimy o aktualizację TWRP w celu pomyślnego zdeszyfrowania danych podczas aktualizacji (Xiaomi wprowadziło w aktualizacjach 20.3.5 i wyżej zmiany powodujące to, że na starych wersjach recovery telefon pyta się o nieistniejące hasło).

Działające recovery można pobrać stąd: https://files.orangefox.tech/OrangeFox-Stable/lavender/OrangeFox-R10.1_02-Stable-lavender.zip

Jeśli już zaktualizowano TWRP wcześniej – nie trzeba robić nic, aktualizacja powinna przejść tak jak zwykle (bez konieczności instalacji z OTG/adb sideload).

Problemy z SafetyNet – aktualizacja

Na ten moment wygląda na to, że zmiany, o których wspominaliśmy w zeszłym tygodniu, zostały przez Google wycofane. Nie wiadomo, kiedy finalnie wejdą one w życie – mogą zostać one wprowadzone w każdej chwili poprzez zdalną aktualizację. Od strony ROM-u staramy się, by wszystko działało jak należy, lecz nie jesteśmy w stanie przewidzieć poczynań Amerykanów i trudno powiedzieć, co się będzie dziać.

Czytaj też:  Xiaomi wkrótce wkracza do sektora motoryzacyjnego

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

 • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
 • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
  1
  fastboot flash recovery twrp.img

  1
  fastboot boot twrp.img
 • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą
  1
  fastboot flash recovery twrp.img
  trzeba wpisać
  1
  fastboot reboot
  , po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
 • W TWRP wybierz
  1
  wipe > format data
 • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu
  1
  Pobierz MIUI
  , przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
 • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP
Czytaj też:  Kolejne aktualizacje MIUIPolska do MIUI 12.5

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (

1
volume+ i power
) i w sekcji
1
Wipe
przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.3 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Uwaga: dla modeli z fabrycznym Androidem 10 (Redmi K30, K30 5G, MI 10/Pro) konieczna jest instalacja Magiska z poziomu TWRP “chińskiego” (LR Team) – znajduje się on w menu Advanced. Oficjalny Magisk z linka powyżej nie wspiera dynamicznych partycji (przynajmniej na ten moment) i będzie powodować uruchamianie się telefonu w trybie Fastboot!

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Czytaj też:  Xiaomi patentuje nietypowy aparat do selfie

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Cotygodniowe aktualizacje MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do działania telefonu. Instalując wersję beta, godzisz się na określone ryzyko. Wersje beta mogą zawierać bugi, które mogą (nie muszą) zostać poprawione przez nas/Xiaomi. Na niektóre rzeczy nie mamy wpływu i nie jesteśmy w stanie im zapobiec nawet, gdybyśmy bardzo tego chcieli. Prosimy o zrozumienie tego, że też jesteśmy tylko ludźmi i tworzymy xiaomi.eu hobbystycznie, praktycznie “po godzinach”. Jeśli jakiegoś urządzenia nie ma, to albo Xiaomi nie wydało dla niego ROM-u, albo zostały wychwycone jakieś bugi i nasz ROM został usunięty. Nie jesteśmy jasnowidzami i nie przewidujemy przyszłości, toteż terminy aktualizacji nie będą podawane w myśl zasady “będzie, kiedy będzie”. Jeśli te warunki komuś nie odpowiadają – zalecamy pozostanie na wersji Global lub wgranie xiaomi.eu w wersji stabilnej.

Motyw: 8bits

Podziel się:

Przeczytaj też:
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz.