LISTA ZMIAN 20.3.19System
Optymalizacja - poprawki bezpieczeństwa z marca 2020 r.
Optymalizacja - biblioteki Widevine L1 z ROM-u Global z Androidem 10 (Mi 9 Lite)
Poprawka - problemu z ikoną odcisku palca na wyłączonym ekranie (Mi 9 Lite)

Panel powiadomień, pasek stanu
Optymalizacja - wyświetlanie informacji dot. generacji sieci Wi-Fi tylko wtedy, gdy sieć obsługuje Wi-Fi 6 (Mi 10, Mi 10 Pro)
Poprawka - pasek stanu nie był normalnie wyświetlany, gdy włączony był Globalny ciemny motyw

Asystent MIUI
Nowość - ciemny motyw

Aparat
Nowość - tryb Dokumenty (Mi 9, Mi 9 Pro 5G, Mi Note 10)

Panel sterowania
Nowość - teraz można ustawić wyświetlanie powiadomień na pasku stanu dot. używania pewnych uprawnień przez obecnie uruchomioną/działającą w tle aplikację (uprawnienia dot. aparatu, nagrywania dźwięku i uzyskiwania lokalizacji) oraz powiadomień w Panelu powiadomień dot. korzystania z wrażliwych uprawnień takich jak kontakty czy historia połączeń przez daną aplikację dla konkretnych aplikacji
Optymalizacja - częstotliwości wyświetlania powiadomień dot. wrażliwych akcji
Poprawka - problemu z niedziałającymi Zachowaniami aplikacji na Androidzie 10

Uprawnienia
Nowość - uprawnienia dot. schowka
Nowość - wsparcie opcji "Zezwól, gdy korzystam z tej aplikacji" dla uprawnień takich jak nagrywanie dźwięku, lokalizacja, dostęp do aparatu itd.
Nowość - wsparcie opcji "Zezwól tym razem" dla uprawnień dot. dostępu do aparatu, lokalizacji i nagrywania dźwięku

Informacja dla użytkowników Redmi Note 7:
Prosimy o aktualizację TWRP przed dokonaniem aktualizacji do tej wersji - inaczej instalacja nowej aktualizacji nie będzie możliwa (zaszyfrowane dane w TWRP). Działające TWRP można znaleźć na stronie miuipolska.pl (informacja o aktualizacji 20.3.19). Instalacja albo przez adb sideload - jak w przypadku aktualizacji do 20.3.12 - albo przez fastboot (wtedy trzeba rozpakować plik zip, tam powinien być plik recovery.img - ten plik należy wgrać).
Jeśli zaktualizowano już TWRP przed aktualizacją - nie trzeba podejmować żadnych działań.Prosimy o zgłaszanie bugów i błędów w tłumaczeniu na stronie miuipolska.pl, forum bądź mailu: [email protected]