Inteligentny zamek do drzwi Xiaomi Face Recognition X

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Xiaomi i jej spółki ciągle wprowadzają na rynek szereg różnych produktów związanych nie tylko z branżą smartfonów.

Dzisiaj Xiaomi zapowiedziało nowy inteligentny zamek do drzwi rozpoznający twarz. Xiaomi Face Recognition Smart Door Lock X będzie dostępny w przedsprzedaży w Chinach od 12 października. Nie ma jeszcze informacji dotyczących jego ceny.

Qu Heng, dyrektor generalny Xiaomi Ecochain, powiedział, że Xiaomi Face Recognition Smart Door Lock X to najwyższej klasy inteligentny zamek do drzwi tej firmy. Mówimy również o pierwszym inteligentnym zamku Xiaomi wyposażonym w światło strukturalne 3D. Technologia ta ma zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa rozpoznawania twarzy. Producent twierdzi, iż ​​światło strukturalne 3D z pewnością stanie się standardem dla wysokiej klasy zamków do drzwi w przyszłości.

Xiaomi Face Recognition Smart Door Lock X wykorzystuje opracowany i opatentowany przez firmę moduł rozpoznawania twarzy. Urządzenie składa się z projektora plamkowego, światła śledzącego na podczerwień, kamery RGB, czujnika światłoczułego, czujnika odległości i kamery na podczerwień.

Zamek wyposażono w ekran AMOLED, który wyświetla różne informacje, takie jak np. stan zamka. Współpracuje on z aplikacjami Xiaomi Home i HomeKit, przez które jest w pełni obsługiwany. Na wypadek przerwy w dostępie prądu, posiada on wbudowaną baterię o pojemności 6250 mAh.

Xiaomi chwali się, że wskaźnik błędów podczas rozpoznawania twarzy wynosi poniżej jednego na milion. Ponadto światło strukturalne 3D ma zapewnić bezdotykowe odblokowywanie. Rozwiązuje to problem podczas otwierania drzwi w tradycyjny sposób na przykład podczas powrotu z zakupów, gdy ręce mamy zajęte np. torbami. W module tym znajduje się również kamera RGB, która współpracuje z czujnikiem ultradźwiękowym, aby monitorować, czy ktoś nie kręci się pod naszymi drzwiami. Jeśli przez dłuższy czas ktoś będzie stał przed drzwiami, moduł automatycznie zarejestruje tę osobę i powiadomi nas o tym fakcie za pośrednictwem aplikacji Xiaomi Home.

Gdy tylko zbliżymy się do naszych drzwi na określoną odległość, zamek sam się otworzy, abyśmy mogli po prostu nacisnąć klamkę i wejść do środka. Zdaniem firmy nie zachodzi także konieczność zbliżania do zamka twarzy.

Posiada on wiele konfiguracji zabezpieczeń, w tym elektroniczny korpus do monitorowania pełnego jego stanu, główny układ sterujący umieszczony w wewnętrznym zamku drzwi oraz wiele warstw ochrony przed zakłóceniami elektromagnetycznymi, 20-cyfrowe hasło czy cylinder z wkładkami C. Zamek można odblokować na maksymalnie 8 różnych sposobów.

Źródło: GizChina

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner