Xiaomi prezentuje inteligentny dalmierz laserowy

Xiaomi prezentuje inteligentny dalmierz laserowy

Dalmierze laserowe w dużej mierze zastąpiły tradycyjną miarę, ponieważ nie tylko zapewniają łatwość pomiaru, ale są również kompaktowe i mniej kłopotliwe w użyciu. Xiaomi wprowadziło do sprzedaży na rynek pierwsze urządzenie tego typu pod marką Mijia o nazwie Mijia Smart Laser Rangefinder.

Opisywany dalmierz laserowy posiada tylko jeden przycisk sterujący, który włącza urządzenie po jego przytrzymaniu przez 2 sekundy. Krótkie naciśnięcie uruchamia pomiar, a dwukrotne kliknięcie przycisku powoduje przełączenie się między przednim i tylnym modułem.

Korpus wykonany jest z lekkiego stopu aluminium i wysokowytrzymałych tworzyw, które wg producenta nie tylko nadają urządzeniu matowy wygląd, ale są również bardziej odporne na zużycie i zarysowania. Po krótkim naciśnięciu w celu uruchomienia produkt wyświetla aktualną długość w czasie rzeczywistym. W dalmierzu zastosowano laser klasy II, który ma zasięg od 5 cm do 40 m, zaś margines błędu pomiaru ma wynosić do 3 mm.

Jak właściwie każdy inteligentny produkt Xiaomi, dalmierz obsługuje łączenie się z aplikacją Xiaomi Home w celu synchronizacji danych, obliczania długości/powierzchni/objętości, pomiarów, mapowania planu piętra czy też udostępniania rysunków i przeglądania efektów. Bateria 370 mAh powinna wystarczyć na wykonanie 3000 pomiarów na jednym ładowaniu.

Przyrząd ten oficjalnie dostępny jest na chińskiej platformie Xiaomi Youpin w cenie detalicznej 199 juanów (około 120 zł), natomiast dziś, 13 października, będzie można go nabyć w tymże sklepie za 169 juanów (około 103 zł).

Czytaj też:  Zegarek, słuchawki i lampa — inne nowe produkty Xiaomi

Źródło: GizmoChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.