Skocz do zawartości

Rozwiązywanie problemu z brakiem zasięgu Redmi 2 1GB 2014813


robak1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem smartfon Xiaomi Redmi 2 1GB z banggood.  Po otrzymaniu nie miał wcale zasięgu, przełączniki wyboru trybu sieci nie działały. Kod autentyczności produktu na pudełku zweryfikowany, niby oryginał. Pierwszej wersji romu już nie pamiętam, jednak miała bardzo kiepski polski. Co ciekawe, na pudełku widniała wersja 2014811, pod baterią 2014811, a po podłączeniu do komputera 2014813. Dziwne i to bardzo. Próbowałem zaktualizować oprogramowanie z MIUIPolska - wersja 2014811 nie zadziałała, 2014813 poszła bez problemu, ale wciąż nie było zasięgu. Myślałem już, że kupiłem model niezgodny z naszymi normami sieci, ale pogrzebałem w internecie.

Znalazłem tutaj sposób na podmianę pliku NON-HLOS, odpowiedzialnego za łączność GSM, jednak nie zadziałał. Udało mi się dojść do rozwiązania w nieco inny sposób, mianowicie:

(mając wersję softu 2014813 MiuiPolska)

1. Ściągnąłem i zainstalowałem ten program (MIUI ROM FLASHING TOOL).

2. Ściągnąłem aktualną wersję firmware dla Redmi 2 z naszej strony, jednak 2014811 (pomimo posiadania 2014813)

3. Rozpakowałem zawartość pliku aktualizacyjnego i wyciągnąłem z niego sam plik NON-HLOS

4. Plik NON-HLOS skopiowałem do folderu, gdzie zainstalował się program MIUI ROM FLASHING TOOL, czyli u mnie C:\Program Files (x86)\Xiaomi\MiPhone\Google\Android

5. W otwartym folderze Android kliknąłem lewy SHIFT i prawy przycisk myszy po czym wybrałem "otwórz okno polecenia tutaj".

6. Podłączyłem telefon w trybie fastboot.

7. W wierszu polecenia wpisałem fastboot flash modem NON-HLOS.bin   [ENTER]    następnie         fastboot reboot  [ENTER]

8. Od tego momentu telefon zrestartował się i jednocześnie odżył. Zasięg pojawił się, działa na wszystkich zakresach, LTE, 3G, 2G. Wszystko działa jakby nigdy nic.

 

Generalnie całość sprowadza się do podmiany pliku NON-HLOS, jednak z wersji 2014811, która generalnie nie powinna działać. Dlaczego działa? Nie wiem. Dlaczego mam wersję 2014813 pomimo napisów na pudełku i pod baterią 2014811? Też nie wiem.

Jeśli tutorial nie spodoba się moderatorom, możecie wyrzucić go w kosz. Nie odpowiadam również za szkody wyrządzone na Waszych telefonach, wszystko robicie na Wasze ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
29 minut temu, Obcy napisał:

Spróbowałem tego triku na wersji NON-HLOS.bin  wyciągniętej z romu 2014811 7.3.30 i efektem było "Brak usługi".

Ściągnąłem NON-HLOS.bin  z linku podanego na forum en:NON-HLOS.bin i wygląda na to, że działa.

A twój to 811, czy 813? Ja mam 813 i po wgraniu do niego romu  dla 811 z podmienionym plikiem Non-hlos.bin od 813 (z chińskiego romu dev dla 813) wszystko działa. W ten sposób wgrałem MiFlashem global dev 7.4.13 dla 811 do 813 i działa prawidłowo. Dostał ota do 7.4.20 i nadal działa. Zrobiłem tak bo koledzy przestali wspierać Redmi 2, a Chińczycy global dev ciągle wydają (dla 811).

 

Dnia 28.01.2016 o 17:28, robak1989 napisał:

Nie wiem. Dlaczego mam wersję 2014813 pomimo napisów na pudełku i pod baterią 2014811? Też nie wiem.

Masz 811. Po prostu wgrany był do niego rom od 813 który różni się praktycznie tylko tym plikiem od modemu. Jak zamieniłeś plik na ten właściwy dla 811 wszystko zaczęło działać. Równie dobrze mógłbyś wgrać po prostu rom dla 811. W ustawieniach, informacje o telefonie wyświetla się model, na podstawie wgranego romu, nie hardware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...