Sign in to follow this  
Antarktis

Problem z karta SD

Recommended Posts

Witam. Mam juz 1S od prawie dwóch lat razem z nim kupiłem kartę microsd Samsunga 64gb karta zawsze w telefonie nigdy nie wyjmowana.

wszystko działało dobrze do niedawna. Karta przestała przyjmować dane tak jak by przeszła w stan "tylko do odczytu" Nic nie mogę na nią nowego nagrać ale żeby tego jeszcze było mało nie mogę też nic usunąć ani przez telefon ani przez a adapter ani przez kabel wszędzie wyskakują błędy. Czy macie pomże jakis pomysł? Temat piszę tutaj bo uważam że telefon zrobił mi tą krzywdę :(

P.S a jeśli cos usunę przez adater to niby jest ok. wkładam kartę do telefonu i dane nadal są. MAGIC

Edited by Antarktis

Swapa? Można po polsku? Zmianę czego? 

P.S juz doczytałem co to Swap nie, nie robiłem tego.

Edited by Antarktis

Skopiuj dane z karty na kompa

Sprawdź czy sie skopiowały

Sformatuj karte przez TWRP

Myślę że pomoże

Dane się skopiowały. Zachowują się tak jakby były do odczytu. Nie mam TWRP czy nie obejdzie się bez tego.

Edited by Antarktis

Kolego ja juz robiłem format karty na pc juz 500razy: przez adapter kingstona, goodrama, sandisca, przez czytnik kart microsd. Format przez cmd. przez jakies dwa programy jeden o nazwie HP... costam costam i jakis SD remover. Przez telefony robiłem 1S i jakaś nokie.

15 minut temu, Antarktis napisał:

Kolego ja juz robiłem format karty na pc juz 500razy: przez adapter kingstona, goodrama, sandisca, przez czytnik kart microsd. Format przez cmd. przez jakies dwa programy jeden o nazwie HP... costam costam i jakis SD remover. Przez telefony robiłem 1S i jakaś nokie.

A czyś ty sprawdzął tę kartę w innym fonku? A w tym fonku inną?

3 minuty temu, Antarktis napisał:

w innym telefonie działa ale co z tego jak inny telefon też nie może nic na nią nagrać i zrobic format.

Jeśli inny telefon nie może na nią nic nagrać i zrobić formatu, to nie - ona nie działa. Karta ci padła.

Jeszcze mógłbyś ewentualnie w ogóle usunąć partycję, wsadzić do swojego telefonu i pozwolić mu ustawić kartę po swojemu, ale szansa, że coś z tego będzie jest nikła. Raczej nową będziesz musiał sobie kupić.

4 minuty temu, Antarktis napisał:

usunąc partycję czy możesz trochę szerzej wytłumaczyć?

A tu kolega miał podobny problem:

Generalnie:

• Odpalasz jakiś program do zabaw z partycjami. Marvinka używa - jak w podanym linku - GPARTEDa, ale możesz skorzystać np z wbudowanego w Windows narzędzia o nazwie DISKPART
  • Usuwasz partycję
  • Taka "niespatrycjonowaną" kartę wpychasz do telefonu i modlisz się, żeby ją rozpoznał, zaproponował jej usrawienie po swojemu

4 minuty temu, Antarktis napisał:

w diskpart nie mogę zrobić CLEAN wyskakuje błąd CRC

To zakładając, że dobry dysk wybrałeś (tzn kartę SD) wygląda na to, że ci po prostu karta padła.

5 minut temu, Antarktis napisał:

Wybrałem dobry dysk odpowiadał pojemności karty.

To według wszelkich znaków na niebie i ziemi - karta zdechła.

• Like 1

11 minut temu, Antarktis napisał:

Dziękuję za pomoc idę popłakać się 64GB do kosza.

No, no, bez płakiwania. Teraz sprzęt taki jest. tani i zawodny. Trzeba się z tym liczyć.

Na pocieszenie, Marvinka już chyba osiem kart microSD Adaty 32-64 Gb za nie więcej jak 60 złotych wykupiła na jakichś podejrzanych aukcjach i jak dotychczas bardzo dobrze chodzą, chociaż wszyscy straszyli, że się popsują po dwóch dniach, wybuchną i spowodują, że Platfroma znowu wygra wybory. ;-)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this