sebo3112 Opublikowano 24 Stycznia 2016 Opublikowano 24 Stycznia 2016 Witam, ostatnio w telefonie zadomowiła mi się aplikacja która jest potencjalnym wirusem. Zaczęło się od tego, że wszedłem w link, który kolega wysłał mi na messengerze. Link do popularnej strony sport.pl nie żadne podejrzane zagraniczne portale. Nagle telefon zaczął mi wibrować i przekierowało na nieznane strony i pojawiła się reklama, że za 2min telefon przestanie działać itd i żebym naprawił to poprzez ściągnięcie jakiejś aplikacji (wygląda jak typowe malware). Wyszedłem z tego i telefon działa normalnie, cały dzień wysyłałem smsy, serfowałem po internecie przez chrome'a i wszystko jest ok tylko, że na pulpicie pojawiła się aplikacja o nazwie "i love it!", która jest odpowiedzialna za całe zamieszane. Jak w nią wchodzę znowu to samo, tyle że pojawiają się różne reklamy. Próbowałem to odinstalować i jestem bezsilny. Zainstalowałem 2 antywirusy: nic nie wykryły. Malwarebytes wykrył 3 zagrożenia ale nie może ich usunąć bo są związane z apkami domyślnymi jak KK Internet czy DCShare. Aplikacja do zwalczania trojanów również wykryła mi coś ale też nie może usunąć bo jest potrzebny root. Jakieś pomysły?
Cichq Opublikowano 24 Stycznia 2016 Opublikowano 24 Stycznia 2016 44 minuty temu, sebo3112 napisał: Malwarebytes wykrył 3 zagrożenia ale nie może ich usunąć bo są związane z apkami domyślnymi jak KK Internet czy DCShare. Aplikacja do zwalczania trojanów również wykryła mi coś ale też nie może usunąć bo jest potrzebny root. Jakieś pomysły? KK Internet? DCShare? U siebie na MiuiPolska niczego takiego nie znalazłem. Root? Przecież jest. Najłatwiejszą metodą będzie instalacja naszego romu, którego zakładam, że nie masz.
sebo3112 Opublikowano 24 Stycznia 2016 Autor Opublikowano 24 Stycznia 2016 Nie instalowałem ręcznie oprogramowania, korzystam z tego który miałem w telefonie. Wersja MIUI: 7.00.66.00(LHMCNCI). Jednak nie widzę możliwości roota z poziomu panelu sterowania oraz nie działa mi aplikacja aktualizacji. Klikam na pasek na dole i nic. Pierwszy raz mam kontakt z Xiaomi i z jego nakładką dlatego jest to dla mnie enigma. A co do aplikacji, które miałem domyślnie wgrane to między innymi: UC Mini (jakaś przeglądarka), DC Share oraz 2-3 programy typu clean master (nic z tego nie mogę usunąć, jedynie aktualizacje)
sebo3112 Opublikowano 24 Stycznia 2016 Autor Opublikowano 24 Stycznia 2016 Rozumiem, że mam podążać według tego poradnika? https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ Ok, jutro się za to zabiorę
sebo3112 Opublikowano 25 Stycznia 2016 Autor Opublikowano 25 Stycznia 2016 Próbuję wgrać aktualizację systemu poprzez tę instrukcję https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/ Niestety pojawił się u mnie problem jak u użytkowniczki atka (na dole w komentarzach), pozwolę sobie zacytować: "Chciałam wgrać MIUI Polska. Na ekranie w Mi-Recovery gdy przeleci 99% aktualizacji jest napisane, install update.zip failed! update.zip signature verification failed poza tym widać klawisz BACK gdy się go wybierze pojawia się menu: Reboot, Wipe&reset, Install update.zip to system lub Power off czuje się zagubiona." Użytkowniczka znalazła rozwiązanie problemu: "a juz prawie się poddałam.... ale Acid - dla innych z problemem instalacji MiuiPolska na RN2 z systemem miui 66.77.33. punkt 2 jest myślę że jest najistotniejszy. Ja w końcu zrobiłam tak: 1. wipe all 2. ściągnięcie na telefon *hermes'a* w telefonie! (nie przez komputer bo chyba istnieje duża szansa, że przy kopiowaniu z kompa na telefon coś się przestaje zgadzać w sumach kontrolnych.) 3. zmiana nazwy pliku na update (uwaga w moim telefonie przy zmianie nazwy nie widać rozszerzenia więc nie trzeba dodawać ".zip" do nazwy system sam to doda) 4. wejście w aktualizacje 5. ... i dalej tak jak w opisie instrukcyjnym metoda 1." Zrobiłem jak napisała, ale i tak problem pojawia się znowu.
sebo3112 Opublikowano 25 Stycznia 2016 Autor Opublikowano 25 Stycznia 2016 Ok, zainstalowałem softa MiuiPolska. Wcześniej wydaje mi się, że miałem chiński system ze spolszczeniem. Teraz mam hmm "w pełni polski" Gdyby nie ten wirus pewnie nadal siedziałbym na starym sofcie i denerwował się apkami, które miałem wgrane a tylko mnie denerwowały. Teraz telefon mam czysty i taki jak ja chcę. Dziękuję za pomoc.
d3tr0 Opublikowano 25 Stycznia 2016 Opublikowano 25 Stycznia 2016 Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
Rekomendowane odpowiedzi