GarryMoveOut

[TWRP] Backup przed aktualizacją

Recommended Posts

Mam pytanie. Jak powinno się robić backup w TWRP przed aktualizacja żeby w razie czego bezproblemowo wrócić do poprzedniej wersji? Jakie pola zaznaczyć (boot, nvram, recovery, system,cache, data)

i starczy? Bo wlasnie nie wiem co to nvram, modem, cache, recovery, firmware_, other_
@acid zawsze pisal ze warto backup zrobic - ale nidy nie widzialem info od niego co nalezy :( zaznaczyc wiec zaznaczam wszytko poza data

NVRAM to prawie serce telefonu, Tam zapisane są nr IMEI, mac itp, Na MTK backup tej opcji to obowiązek! Trzymać go gdzieś na komputerze. 

Można oczywiście po ewentualnej utracie tej partycji, przywrócić wszystko ale to już wymaga trochę grzebania w systemie

• Like 1

2 minuty temu, focusik09 napisał:

NVRAM to prawie serce telefonu, Tam zapisane są nr IMEI, mac itp, Na MTK backup tej opcji to obowiązek! Trzymać go gdzieś na komputerze. 

Można oczywiście po ewentualnej utracie tej partycji, przywrócić wszystko ale to już wymaga trochę grzebania w systemie

Czyli z tego co napisales wnioskuje ze nalezy backupowac:

nvram, boot, system

a co z:

modem, cache, recovery, firmware_, other_

Data chyba mozna darowac sobie bo to jest jakby SDCart? Czy jednak to blad?

@wyzwolenia

Chcesz mieć pełen backup taki jak w momencie jego tworzenia? To zaznacz wszystkie opcje :) 

Ja zaznaczam wszystko i mam spokój, bez obaw że coś nie powróci. Ale tak jak piszesz:

Boot ( Kernel), 

System ( cały system z aplikacjami i ich danymi(konta, loginy,)),

Data ( wszystkie apki z partycji Data wraz z Twoimi zainstalowanymi aplikacjami i danymi ), nie darujemy tej opcji jeśli chcesz pełny backup :) 

Cache ( pamięć podręczna ),

Recovery ( to to które masz w chwili tworzenia ),

Modem ( basseband ),   te 5 opcji powinno Ci wystarczyć żeby wszystko wróciło :) 

firmware_ i other_ nie robię, z tym że trzeba pamiętać że nie każde TWRP w nowszej wersji będzie widziało backup zrobiony wcześniej, jeśli zrobiłeś w twrp 2.8 to już twrp 3.0 może go nie widzieć 

Edited by focusik09
  • Like 1

Wykonując backup zaznaczamy opcję kompresji pliku backup czy pomijamy tą opcję ?. Któraś z opcji jest pewniejsza (bezpieczniejsza) przy przywracaniu danych?

Edited by robaks