Skocz do zawartości

Redmi Note 3 ze Snapdragon`em 808. Pytanie


Mowca

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest bliższe rzeczywistości to już musisz sam ocenić, my nie wiemy, ale popatrz chociażby na te książki w lewym górnym rogu: na fotce z Meizu można policzyć ile sztuk tam jest, a Xiaomi strasznie próbuje usunąć szum, przez co się zlewają. Kwiatek oraz figurka(?) też ładniejsze, moim zdaniem, na MX5. 

Ale szczerze mówiąc myślałem, że będzie gorzej. Fotki są porównywalne, obie nie najgorsze.

PS Mógłbym jeszcze prosić o fotkę tego samego kadru z Mi4c? Może ona by coś pomogła ocenić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze ten test, przez to ze na wprost telewizora tez nie jest obiektywny, wystarczy ze przez chwile obraz jest jasniejszy i aparat juz glupieje. Nie mam porownania do rn3 na x10,ale w porownaniu do rn2 jest zdecydowanie lepiej. W wolnej chwili mozesz sprawdzic teraz ktory lepiej gra :-)

Wyslane z G7 przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi ma zawsze słabe podejście do sterownika aparatu i dlatego zdjęcia są ziarniste. Może pójdą po rozum do głowy, zobaczymy. Jak dla mnie to aparat dużo lepszy od Rn2/3 ale to wiadomo może być subiektywne odczucie :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to wręcz Meizu deklasuje Xiaomi. Na klawiaturze (na foto z MX5) można odczytać literki bez problemu, Xiaomi kiepsko. To samo z kluczem - na Meizu ładny, wyraźny wzorek, a na Xiaomi tylko prześwietlone srebrne "coś". Pilot w wykonaniu Xiaomi rozmazany, na Meizu ładny. Dodatkowo biurko w Xiaomi rónież wygląda fatalnie, prześwietlone, a w Meizu wygląda normalnie. Całkowity pogrom to ten kubek zielono biały, przecież tam to już Xiaomi praktycznie zostało ośmieszone :sad:

Rozumiem, że mamy tu forum MIUI ale błagam, nie chwalmy czegoś, co jest słabe. Pozostaje mieć nadzieję, ze poprawią coś te sterowniki, albo przez przypadek koledze RN3 Pro dobrał taki, a nie inny balans bieli.

Edytowane przez arekini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Xiaomi ma dobre bebechy, tak programowo nie za bardzo potrafi wykorzystać potencjału aparatu. I to chyba niezależnie od modelu. Na moje potrzeby, obecny Mi4(a wcześniej Mi2s) zdjęcia robi wystarczająco dobre... Ale nigdy wielkiego WOW nie było. Taki trochę słaby punkt telefonów Xiaomi.

~|~|~|~|~|~

TapTap Tapatalk + MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą deklasacja bym się wstrzymał ponieważ patrząc na zdjęcie wydrukowane to te z mx5 wydają się być przeswietlone. Może i szczegolowosc jest na wyższym poziomie ale tak jak wcześniej pisałem zdjęcia nie odwzorowuja rzeczywistości chodzi o kolory. Te z xiaomi ogląda się lepiej szczególnie laikowi który nie zwraca uwagi na rzeczy z tła.

Wysłane z mojego MX5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się, każdy tel robi podobne fotki. A jakość, zależy od bardzo wielu czynników. Tym bardziej te foty sa robione z ręki czyli nie są dokładnie w tym samym miejscu co poprzednik, inaczej też łapie się wtedy światlo i ostrość. Ręka też przecież potrafi się ruszyć minimalnie. Ostrość też można łapać dłużej lub krócej. Także na innym elemencie.

Aby tak naprawdę porównać oba tele, zdjęcia ze statywu, ta samą długością nastawiania ostrości i i na tym samym punkcie.

Dla mnie rn wypada lepiej niż meizu. Kolory naturalne a nie prześwietlone z nienaturalnym zimnym niebieskim odcieniem.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Oprócz statywu to kolory zdjęć powinny być porównywane na skalibrowanym monitorze :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Dnia 14.01.2016 o 11:10, marcinj6 napisał:

Ja tam kupiłem redmi note 3 3gb/32gb z helio x10 i patrząc na różne testy benchmarki to jeśli chodzi o procek to helio jest na poziomie snapdragona 800,801 a grafika w MT6795 jest wydajniejsza od snapa 800,801 i taktowana jest na 700mhz a nie max 650mhz.

I tak jak narazie ten procek z redmi note 3 ma zapas mocy i wszystkie aplikacje oraz gry nawet te najnowsze powinny chodzić płynnie.

No właśnie nie jest wydajniejszy od snapa s800

X10 ma grafikę obsługująca niecałe 90gflops

Snapdragon s 800 to 150gflops a 801 160gflops

Snapdragon s650 to 180gflops

Dla przypomnienia procesor w iPhone 6 to 170gflops

Ale np helio p10 tylko 49gflops

A x25 bodajże też coś około 160gflops

Dla przykładu PlayStation 4 1800gflops a wersja pro ponad 4000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...