Jump to content

Nie uruchamia się system, jednak wchodzi w fastboot i recovery


ksywa
 Share

Recommended Posts

Witam

Wgrałem custom recovery - CWM a następnie plik zip na rozszerzoną partycję. Po tym zabiegu system się nie uruchamia, ale w fastboot i recovery normalnie wchodzi, jednak dzięki właśnie tej modyfikacji na rozszerzoną partycję wgrywanie systemu przez miflash kończy się niepowodzeniem. Czy da się coś z tym zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Podłącz telefon pod kompa z włączonym CWM, z tego co widziałem na najnowszych CWM montowanie automatycznie jest włączone jeśli nie to z tego co pamiętam w advanced dało się to włączyć i wtedy komputer powinien wykryć MI4.

Jest tam przeglądarka plików? Jeśli tak to może CWM potrafiło by ogarnąć podpiętego pendriva przez OTG...

Link to comment
Share on other sites

Niestety adb nie wykrywa telefonu ani w trybie fastboot ani w recovery. Komputer rozpoznaje urządzenie jako MI3 ale obok jest wykrzyknik więc tak jakby nie było sterownika. Można go jakoś ręcznie sciągnąć i zainstalować?

Edited by ksywa
Link to comment
Share on other sites

Wpisując komendę adb devices ukazała się ta informacja: daemon not running. starting it now on port 5037 daemon started sucessfully. Po ponownym uruchomieniu cmd i wpisaniu tejże komendy już nic się nie ukazało. Zauważyłem także, że próbując sflashować telefon miflashem telefon jest rozpoznawany jako marshall london interface, a gdy podłączę po prostu telefon to ukazuje się w menedżerze urządzeń jako MI3 W. Niestety dalej jestem w punkcie wyjścia bo bez adb nic nie skopiuję

Link to comment
Share on other sites

Jak próbuję uruchomić telefon to wisi tylko na fastboocie więc nie mam jak włączyć

EDIT: Po zainstalowaniu sterowników do telefonu manualnie adb widzi telefon a więc mogę skopiować pliki na niego i go odceglić

 

 

Edited by ksywa
Link to comment
Share on other sites

Uceglony to jest wtedy jak nie ładuje się system, nie włącza się ani fastboot ani recovery w telefonie. Jeszcze trochę brakuje do tego ale kombinujesz coś dziwnie, mam wrażenie, że nie bardzo wiesz co robisz a zabierasz się za cwm, resize - tak z ciekawości spytam, co chcesz finalnie osiągnąć ?

W sumie to nawet nie wiadomo jaki masz telefon, bo w dziale MI4 piszesz o MI3, systemu operacyjnego też nie podajesz.

Link to comment
Share on other sites

Resize chciałem aby cm wgrać. No mam MI4 ale komputer go wykrywa jako mi3. System to windows 10 ale teraz to już nie ma znaczenia. Dzięki za link ze sterownikami.

EDIT: Telefon został przywrócony do życia, więc można zamknąć temat

Edited by ksywa
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...