xisio Opublikowano 12 Marca Opublikowano 12 Marca Jak by ktos chciał nagrywanie to wystarczy na global przestawić region na Szwajcarię i wpisać w adb pm uninstall -k --user 0 com.google.android.dialer pm uninstall -k --user 0 com.google.android.contacts pm uninstall -k --user 0 com.android.phone.cust.overlay.miui pm install-existing com.android.contacts pm install-existing com.android.incallui
Robert Kotłowski Opublikowano 12 Marca Opublikowano 12 Marca Dzięki za info, zastanawiałem się czy ten mod będzie działał także na 17 Ultra Global. Z drugiej strony zastanawiam się czy warto zmieniać z 15 U Global... Mam go od maja zeszłego roku, odblokowałem bootloader, wgrałem Miui_PL. Jednak ostatnio mnie wkurza, nie wiem czy to wina ostatniej aktualizacji romu ale raz na dzień lub dwa muszę go uruchamiać ponownie poniważ blokuje się aplikacja telefonu, Chrome. Z drugiej strony zastanawiam się nad ponownym zablokowaniem bootloadera, wgraniem ori romu i zrobieniem powyższego moda do nagrywania rozmów bez którego żyć nie mogę. Z jakiego modelu się przesiadłeś?
xisio Opublikowano 13 Marca Autor Opublikowano 13 Marca 15 godzin temu, Robert Kotłowski napisał(a): Dzięki za info, zastanawiałem się czy ten mod będzie działał także na 17 Ultra Global. Z drugiej strony zastanawiam się czy warto zmieniać z 15 U Global... Mam go od maja zeszłego roku, odblokowałem bootloader, wgrałem Miui_PL. Jednak ostatnio mnie wkurza, nie wiem czy to wina ostatniej aktualizacji romu ale raz na dzień lub dwa muszę go uruchamiać ponownie poniważ blokuje się aplikacja telefonu, Chrome. Z drugiej strony zastanawiam się nad ponownym zablokowaniem bootloadera, wgraniem ori romu i zrobieniem powyższego moda do nagrywania rozmów bez którego żyć nie mogę. Z jakiego modelu się przesiadłeś? On działa tylko na globalach, mam kupione drugi 17u z hulajnoga i nie ma framework do nagrywania i aplikacji. Zostawiam sobie globala, można teraz łatwo odblować 17u za pomoca exppoit i wgrać miui.eu ale mam je od poczatku na 15u i mnie irytuje bo nie dziala revoult czy mobywatel.
Master Opublikowano 13 Marca Opublikowano 13 Marca u mnie na odblokowanej 15 ultra global i romie xiaomi EU mobywatel działał be żadnego problemu (nie miałem też roota) revolut to wiem że nie pójdzie ... na szczęście z tego dziadostwa nie korzystałem nie korzystam i korzystać nie będę 🙃
Robert Kotłowski Opublikowano 13 Marca Opublikowano 13 Marca 8 godzin temu, xisio napisał(a): On działa tylko na globalach, mam kupione drugi 17u z hulajnoga i nie ma framework do nagrywania i aplikacji. Zostawiam sobie globala, można teraz łatwo odblować 17u za pomoca exppoit i wgrać miui.eu ale mam je od poczatku na 15u i mnie irytuje bo nie dziala revoult czy mobywatel. Czyli nie będzie to działać na telefonach z polskiej dystrybucji? Jak odróżnić w sprzedaży który będzie z Global? U mnie 15U odblokowany i działa mObywatel, Revolut, wszystkie banki, nawet płatności Google Pay działają. Nie działa mi tylko aplikacja Gree od klimatyzatora
Master Opublikowano 13 Marca Opublikowano 13 Marca (edytowane) 29 minut temu, Robert Kotłowski napisał(a): Czyli nie będzie to działać na telefonach z polskiej dystrybucji? Jak odróżnić w sprzedaży który będzie z Global? w oznaczeniu modelu na końcu musi być literka G ... to znaczy że fon jest z tej dystrybucji i będzie miał wrzucona jakaś wersję globala - system - a tych z kolei jest kilka odmian ... na zdjęciu z pierwszego posta jest to taki uniwersalny global - oznaczenie MI ... u nas sprzedają globale z oznaczeniem EU ... czyli wypust europejski ... też miałem odblokowany 15 ultra - z revolutem wiem że był problem - choć sam nie korzystałem - poza tym z tego co korzystałem to żadnych problemów 🙃 płatności Googla to te przelewowe były oki - tam miałem dodana wcześniej kartę i czasami płaciłem przelewami - zbliżeniowo miałem ustawione przez apke bankowa + blik ... Edytowane 13 Marca przez Master
Netoper Opublikowano 13 Marca Opublikowano 13 Marca Czyli nie będzie to działać na telefonach z polskiej dystrybucji? Jak odróżnić w sprzedaży który będzie z Global? U mnie 15U odblokowany i działa mObywatel, Revolut, wszystkie banki, nawet płatności Google Pay działają. Nie działa mi tylko aplikacja Gree od klimatyzatora Chodzi o zainstalowany ROM, global ma w końcowce oznaczenia romu MIXM a Europa EUXM.Inna sprawa że ze dwa? trzy? miesiące temu była identyczna instrukcja z rozwinięciem jak wrzucić nagrywanie również na europejski ROM, Ewentualnie odezwać się do @Acid żeby u niego w serwisie zrobili to bezstresowo.Wysłane z mojego 25053PC47G przy użyciu Tapatalka
Robert Kotłowski Opublikowano 13 Marca Opublikowano 13 Marca (edytowane) A jak się przez adb usunie aplikacje telefonu Googla to nie można po prostu przez sideload z kompa wgrać tej z Xiaomi? Edytowane 13 Marca przez Robert Kotłowski
Master Opublikowano 13 Marca Opublikowano 13 Marca wrzucam jako ciekawostkę ... choć to jest jeszcze dla HOS2 ... https://forum.android.com.pl/topic/389009-nagrywanie-rozmow-na-xiaomi-bez-odbl-bootloadera-bez-utraty-danych-i-gwarancji
Ancu Opublikowano 15 Marca Opublikowano 15 Marca Dziś udało mi się odblokować bootloader w 17 ultra. Telefon z polskiej dystrybucji (2512BPNDAG) z softem EEA OS3.0.11.0.WPAEUXM (orginalnie było 3.0.7.0) Flash i zablokowanie BL na soft OS3.0.5.0.WPATWXM bez problemu. Trochę się cykałem bo różne wiadomości są na necie, sam pytałem ncunlock i mi napisał: maybe brick, keep unlock... Także nie ma się czego bać 😀
Gorus Opublikowano 21 Marca Opublikowano 21 Marca (edytowane) W dniu 15.03.2026 o 21:59, Ancu napisał(a): Flash i zablokowanie BL na soft OS3.0.5.0.WPATWXM bez problemu. Także nie ma się czego bać 😀 Czy na tajwanskim romie jest dialer z nagrywaniem rozmów i sms od xiaomi? Ps skąd go wziąłeś? Na stronie widzę tylko wersję 3.0.4 Edytowane 21 Marca przez Gorus
Ancu Opublikowano 25 Marca Opublikowano 25 Marca Hej, tak, na tajwańskim romie jest dialer i smsy od xiaomi. Widzę, że rom TR ma 3.0.4, rom TW ma 3.0.5, może się pomyliłeś? W dniu 21.03.2026 o 10:46, Gorus napisał(a): Czy na tajwanskim romie jest dialer z nagrywaniem rozmów i sms od xiaomi? Ps skąd go wziąłeś? Na stronie widzę tylko wersję 3.0.4
Gorus Opublikowano 28 Marca Opublikowano 28 Marca @Ancu tak, pomyliłem - spojrzałem na zwykłą 17 a temat dotyczy ultra A patrzyłeś Indonezję? Podobno od modelu 15 już nie ma dialera i smsów od xiaomi 🤔
Ancu Opublikowano 28 Marca Opublikowano 28 Marca 2 godziny temu, Gorus napisał(a): @Ancu tak, pomyliłem - spojrzałem na zwykłą 17 a temat dotyczy ultra A patrzyłeś Indonezję? Podobno od modelu 15 już nie ma dialera i smsów od xiaomi 🤔 Nie patrzyłem Indonezji, wgrałem ostatnio 3 x Tajwan na 17 ultra, POCO F7 PRO i 15T PRO, zrobiłem też debloat lekki i wszystko działa świetnie.
Huri-Khan Opublikowano 27 Kwietnia Opublikowano 27 Kwietnia W dniu 28.03.2026 o 11:38, Ancu napisał(a): Nie patrzyłem Indonezji, wgrałem ostatnio 3 x Tajwan na 17 ultra, POCO F7 PRO i 15T PRO, zrobiłem też debloat lekki i wszystko działa świetnie. Jaki debloat robiłeś na Xiaomi 17 Ultra z oficjalnym softem Tajwan? Nie irytują Cię reklamy na Global? Ja korzystam z dwóch urządzeń (iOS i Android) i niestety nie działają płatności. Odblokowaniem bootloader, wgrałem świetny soft EU dla nagrywanie rozmów, jednak nie ukrywałem "odblokowanego bootloader" i to pewnie dlatego ten problem z działaniem Curve Pay. Zastanawiam się nad Global Tajwan 😆
Master Opublikowano 27 Kwietnia Opublikowano 27 Kwietnia listy do debloatu globali - czyli też wersji TW - są w dyskusjach o aplikacjach i tam jest temat o debloacie - można skorzystać ... curve pay nie działa już na odblokowanym romie xiaomi EU? tak pytam z ciekawości bo kiedyś był o tym założony temat - sam nie korzystam z tej apki ale ostatnio nawet komuś o tym pisałem że to jakaś alternatywa dla portfela Google ...
Huri-Khan Opublikowano 28 Kwietnia Opublikowano 28 Kwietnia 9 godzin temu, Master napisał(a): listy do debloatu globali - czyli też wersji TW - są w dyskusjach o aplikacjach i tam jest temat o debloacie - można skorzystać ... curve pay nie działa już na odblokowanym romie xiaomi EU? tak pytam z ciekawości bo kiedyś był o tym założony temat - sam nie korzystam z tej apki ale ostatnio nawet komuś o tym pisałem że to jakaś alternatywa dla portfela Google ... Niestety ale na odblokowanym bootloader nie działa Curve Pay. Zapewne trzeba to ukryć Sprawdzę ten soft z Tajwanu, chociaż lubię ten Xiaomi.EU.
Ancu Opublikowano 28 Kwietnia Opublikowano 28 Kwietnia 17 godzin temu, Huri-Khan napisał(a): Jaki debloat robiłeś na Xiaomi 17 Ultra z oficjalnym softem Tajwan? Nie irytują Cię reklamy na Global? Ja korzystam z dwóch urządzeń (iOS i Android) i niestety nie działają płatności. Odblokowaniem bootloader, wgrałem świetny soft EU dla nagrywanie rozmów, jednak nie ukrywałem "odblokowanego bootloader" i to pewnie dlatego ten problem z działaniem Curve Pay. Zastanawiam się nad Global Tajwan 😆 Reklamy na globalu taiwan miałem chyba tylko w managerze plików przy każdym otwarciu a także w opcjach/aktualizacja aplikacji systemowych były propozycje apek z appstora xiaomi. Wiecej nigdzie reklam nie widziałem. Polecam Taiwan, działa nagrywanie, płatności, generalnie wszystko no i jest już HyperOS 3.1 wyrzuciłem rzeczy z tej listy za pomocą toola na windows, chyba tego: https://androidmtk.com/universal-android-debloater-gui nie wszystkie były obecne: Rozszerzona, pełna lista pakietów bezpiecznych do usunięcia, które są domyślnie usuwane lub blokowane w ROM-ach xiaomi.eu dla HyperOS. ### Reklamy, Telemetria i Raportowanie (Krytyczne do usunięcia) * `com.miui.msa.global` – Główny system reklamowy (MIUI System Ads). * `com.miui.analytics` – Zbieranie danych analitycznych. * `com.xiaomi.joyose` – Ograniczanie wydajności w grach/aplikacjach, zbieranie danych. * `com.miui.daemon` – Proces zbierania danych systemowych. * `com.miui.bugreport` – Narzędzie raportowania błędów. * `com.miui.miservice` – Usługi i opinie (Services & Feedback). * `com.facebook.services` – Preinstalowane usługi Meta/Facebook. * `com.facebook.appmanager` – Menedżer aplikacji Meta. * `com.facebook.system` – Systemowe składniki Meta. ### Sklepy i "Śmieciowe" Aplikacje Systemowe * `com.xiaomi.mipicks` – Sklep GetApps (największy bloatware w Globalu). * `com.xiaomi.glgm` – Gry / Game Center. * `com.miui.hybrid` – Quick Apps (aplikacje hybrydowe, duże zagrożenie prywatności). * `com.miui.hybrid.accessory` – Komponenty Quick Apps. * `com.mi.globalbrowser` – Przeglądarka Mi Browser (jeśli używasz Chrome/innej). * `com.android.browser` – Starszy komponent przeglądarki. * `com.miui.yellowpage` – Żółte strony / identyfikacja numerów (bezużyteczne w PL). * `com.miui.player` – Mi Music (xiaomi.eu zostawia wersję bez reklam, w Globalu pełne śmieci). * `com.miui.videoplayer` – Mi Video (jak wyżej). ### Portfel i Płatności (Xiaomi) * `com.xiaomi.payment` – Mi Pay / Portfel Xiaomi. * `com.mipay.wallet.in` – Portfel (wersje regionalne). * `com.mipay.wallet.id` – Portfel (wersje regionalne). * `com.xiaomi.midrop` – Mi Share / ShareMe (jeśli nie przesyłasz plików między telefonami Xiaomi). ### Chmura i Synchronizacja (Opcjonalne - usuń jeśli używasz tylko Google) * `com.miui.cloudservice` – Chmura Xiaomi. * `com.miui.micloudsync` – Synchronizacja chmury. * `com.miui.cloudbackup` – Kopia zapasowa w chmurze Xiaomi. * `com.xiaomi.simactivate.service` – Aktywacja karty SIM Xiaomi (do wiadomości w chmurze). ### Inne drobne usługi * `com.miui.vsimcore` – Wirtualna karta SIM (roaming Xiaomi). * `com.miui.touchassistant` – Quick Ball (Asystent dotyku). * `com.miui.userguide` – Instrukcja obsługi. * `com.miui.phrase` – Częste zwroty. * `com.android.providers.partnerbookmarks` – Zakładki partnerskie. * `com.xiaomi.scanner` – Skaner kodów QR (często zastępowany przez Google Lens). ### WAŻNE - Tego NIE usuwaj (różnice względem czystego AOSP): * `com.miui.securitycenter` – Panel sterowania (usunięcie ucegli telefon/bootloop). * `com.miui.securityadd` – Komponent zabezpieczeń. * `com.lbe.security.miui` – Zarządzanie uprawnieniami. * `com.xiaomi.finddevice` – Lokalizacja urządzenia (jeśli usuniesz, telefon może zablokować się przy resecie).
atlantydas Opublikowano 28 Kwietnia Opublikowano 28 Kwietnia Czy da się odblokować bootloader na wszystkich wersjach tj wersji global Hong kong i eu? Podobno xiaomi mocno ograniczyłem możliwość odblokowania
Master Opublikowano 28 Kwietnia Opublikowano 28 Kwietnia (edytowane) uniemożliwili na Chińczykach ... globale jeszcze można - z drugiej strony ciekawe jak długo 🙃 odnośnie Chińczyków jest art w aktualnościach ... https://miuipolska.pl/xiaomi-konczy-z-odblokowaniem-bootloadera-w-chinskich-modelach-ostatecznie/ Edytowane 28 Kwietnia przez Master 1
atlantydas Opublikowano 29 Kwietnia Opublikowano 29 Kwietnia Jeśli wezmę wersje eu, to po odblokowaniu bootloadera i wgraniu Xiaomi eu nie będzie różnic niczym od global czy Honk Kong, może za kilkoma nieistotnymi pasmami częstotliwości?
Netoper Opublikowano 29 Kwietnia Opublikowano 29 Kwietnia Sam telefon nie będzie się różnił, różnice są w samym sofcie, romach.Wysłane z mojego 25053PC47G przy użyciu Tapatalka
Master Opublikowano 29 Kwietnia Opublikowano 29 Kwietnia wszystkie pasma które były to i zostaną - to kwestie sprzętowe - to samo dotyczy obsługi esim czy Android auto - robiąc unlocka i wrzucając xiaomi EU będziesz mieć zarówno zalety jak i wady tego rozwiązania ... pamiętaj też że nie możesz zablokować potem fona - dopóki będzie tam system xiaomi EU - jeśli będziesz chciał to zrobić - musisz wrzucić jakiegoś globala - czy to wersję EU czy np. Tajwan lub Indonezję - nie ma znaczenia - ważne żeby był to ROM typu global - czyli w sumie każdy poza wersja CN ... 2
Huri-Khan Opublikowano 1 Maja Opublikowano 1 Maja W dniu 28.03.2026 o 11:38, Ancu napisał(a): Nie patrzyłem Indonezji, wgrałem ostatnio 3 x Tajwan na 17 ultra, POCO F7 PRO i 15T PRO, zrobiłem też debloat lekki i wszystko działa świetnie. Mam jeszcze jedno pytanie: czy prawidłowo wyświetla się Dialer Tajwański z cyframi 1234567890, literami ABC DEF, oraz z krzaczkami Tajwńskimi? Można to jakoś ukryć?
Ancu Opublikowano 2 Maja Opublikowano 2 Maja 5 godzin temu, Huri-Khan napisał(a): Mam jeszcze jedno pytanie: czy prawidłowo wyświetla się Dialer Tajwański z cyframi 1234567890, literami ABC DEF, oraz z krzaczkami Tajwńskimi? Można to jakoś ukryć? Niestety mam te krzaczki i nie widzę nigdzie opcji, żeby to wyłączyć
Huri-Khan Opublikowano 2 Maja Opublikowano 2 Maja 6 godzin temu, Ancu napisał(a): Niestety mam te krzaczki i nie widzę nigdzie opcji, żeby to wyłączyć Proszę rozwiązanie poniżej: Telefon - trybik w prawym górnym rogu - Ustawienia zaawansowane - wyszukiwanie T9 - zmieniasz z Zhyin na Pinyin Cieszę się, że mogłem Ci pomóc 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się