Skocz do zawartości

Ankieta dotycząca problemów z mikrofonem


Rekuc

Redmi 2 problemy z mikrofonem   

28 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy miałeś(aś) problemy z mikrofonem na swoim Redmi 2?

    • tak
      18
    • nie
      10
  2. 2. wybierz rodzaj telefonu

    • 2014811
      9
    • 2014813
      17
    • Problem nie występuje
      2
  3. 3. wybierz operatora

    • Play
      19
    • Plus
      4
    • T-mobile
      0
    • Orange
      5
    • roaming z Play
      8
  4. 4. od którego ROMu są problemy

    • 5.4.xx
      1
    • 5.5.xx
      8
    • 5.6.xx
      1
    • 5.7.xx
      0
    • 5.8.xx
      5
    • 5.9.xx
      3
    • nie mam problemów
      10


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie problem występuje w romach od 5.5.8 (pierwszy rom który zainstalowałem). W romach od bodajże 5.7.2 wszystko było ok. Romy od 5.8 krótko testowałem ale w 5.9.10 napewno miałem problem. Teraz zainstalowałem najnowszy ale narazie testuje więc dopiero za kilka dni będzie można ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta posiada błąd logiczny - skoro nie miałem/nie mam problemów z mikrofonem to dlaczego muszę coś zaznaczyć w pytaniu "od którego ROMu są problemy"? Bez sensu.

W ostatnim pytaniu powinna być kolejna opcja - "nie mam problemów / nie wiem od której wersji".

Proszę o poprawienie ankiety :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta ma na celu lepsze poznanie problemu, kto, kiedy i jak ma problem z mikrofonem. Jednak nie wydaje mi się zbytnio że może w czymś pomóc, no ale po prostu gdzieś siedzi dobrze ukryty bug z którym na razie nie bardzo wiadomo jak sobie poradzić. Miejmy nadzieję że coś uda się z tym zrobić w końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem z mikro to jakiś totalny random ostatnio xD. Tydzień temu 3dni z rzędu był problem żeby się dogadać, od soboty praktycznie problem sam zniknął, bez restartów, bez wipe, bez zmian ustawień, tak sam z siebie :o

Co do ankiety to można zawsze potem zgłosić problem na   forum bety miui, jeżeli wystapi on u znacznej większości i może coś się z tym ruszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to wszystko. Ja za każdym razem jak rozmawiam z ojcem (bo on ma redmi2) to go słabo słyszę i z trzaskami/szumami w tle. Wyjątkiem były sytuacje zaraz po zmianie parametru false/true. No nic na razie i tak nie mogę nic wgrać dopiero przy weekendzie, i może pokuszę się najnowszą wersję i zobaczymy co dalej. W prawdzie 5.4.10 kolega podlinkował w innym temacie ale nie jest to miuipolska a wolałbym nie robić też wipe i cofać się z całym systemem. No ale jak nic już nie pomoże to w jakiś sposób trzeba to rozwiązać w końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwna ta ankieta, ciężko stwierdzić po niej od czego zależy. Na 20 osób, 6 nie ma problemów z mikrofonem i nie wiadomo czy te 6 osób, które mają korzystają z wersji z 850mhz czy tej drugiej 900mhz 

Jak nie wiadomo? Masz numery urządzeń. Jak pisałem ten problem z mikro to jest totalny random, niektórzy mogą nie wiedzieć, że coś jest nie tak, a niektórym się już dawno mogło to naprawić, a nie wiedzą o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

ale my nie widzimy jaki uklad softu i wersji ma 6 osob ktore nie stwierdzaja wystepowania problemu   :P

 

autor widzi ktora osoba jak glosowala bo sam nie wiem :D?

Nie widzi. Patrząc na ankietę powiedziałbym, że problem występuje częściej na modelach 813, a na 811 jest to totalny random, u mnie problem wystąpił na 1 dzień po czym "sobie poszedł" :D. Jeżeli wam zależy mogę dodać pkt w ankiecie "Problem nie występuje" w podpunkcie z nr urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up 

 

bez kitu ja jestem dzis kapke chory ale po czym wznosisz : o po tym tylko ze wiecej ludzi ma 813 w ankiecie ?

Po własnych doświadczeniach, po postach w tym dziale oraz po zwykłej statystyce i prawdopodobieństwie. Są to oczywiście tylko moje "luźne przemyślenia", ale takie luźne przemyślenia często się u mnie sprawdzają (np. w karcianych grach :D). Po 2 od początku twierdze, że dość ważną kwestią z tym mikro może być brak 900Hz w modelu 813.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ingerowanie tak "głęboko" w ankietę spowoduje usunięcie głosów lub złe ich przydzielenie. Jedyne co mogę zrobić, aby to wyglądało "czytelniej" to dodać linijkę "Problem nie występuje" w pkt. z modelem.

 

Proszę te 6 osób które zaznaczyły, że "Nie mam problemów" o poprawienie głosu w pkt z pytaniem o model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj jesli nikt nie widzi kto jak glosowal to ta ankieta jest niwazna bo nic z niej nie wynika :P a z twojej nowej linijki tez nic nie wynika :D lepiej poczekajny na autora i niech powie czy on widzi jak ludzie oddawali glosy jesli nie to trzeba ankiete zrobic od nowa ;P 

Ale po co ma widzieć jak ludzie oddawali głowy? Ten kto oddał głos na "Nie ma problemu", a potem wybrał urządzenie, to teraz ma wybrać ponownie "Problem nie występuje" bo to czy oni mają 811 czy 813 już nie ma znaczenia. Ankieta ma pokazać ile osób ma problem aktualnie i na jakich urządzeniach. Bo jeżeli się okaże, że te 6 osób ma 811 to wyjdzie na moje, że problemem jest brak 900hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jeslibys wyczyscil cala ta rubryczke z modelami co trzeba by zrobic to dalej ankieta bedzie bez sensu ;P pokaze tylko ile osob ma jaki model, z ktoego operatora korzysta, na jakim sofcie jedzie i czy ma problem czy nie :o  jednak nie powiaze tych odpowiedzi ze soba w zaden sposob wiec jest bezużyteczna do celu w jakim zostala stworzona bo dalej nie bedzie wiadomo ktory model ma problem na jakims sofcie jedzie i z jakiego operatora korzysta :D

Albo to ja już jestem dziś przemęczony, albo Ty... Bo dla mnie tutaj jest wszystko jasne xD. Ankieta pokaże ile osób ma problem, od jakiego romu problem się zaczyna i na jakich modelach oraz czy jest to związane z 1 operatorem, czy ze wszystkimi. Już teraz widać, że problem nie dotyczy operatorów, pojawia się już w romie 5.5.x... Teraz jeżeli te 6 osób zmieni swoje odpowiedzi z danego modelu, na "problem nie występuje" to pokaże nam jeszcze na jakich modelach ten problem jest i cel ankiety zostanie zrealizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z ankiety nic nie wynika o ile autor nie ma wgladu do tego kto jak glosowal xD 

 

absurdy jak sejmie :D

 

proponuje zmienic wszytko na taki uklad

 

Czy stwierdzasz występowanie wady w danym modelu:

 

2014811 TAK

2014811 NIE

Posiadam inny model

 

2014813 TAK

2014813 NIE

Posiadam innym model

 

​i tak dalej  dla każdego z podpunktów  :mad:

 

Autor ankiety nie ma (i nie powinien) mieć wglądu w to jak kto głosował.

@Lamcza śmiało zrób nową ankietę

Jak na razie przy 21 głosach nie widać jakiejś szczególnej prawidłowości występowania błędu.

Może zobaczymy przy większej liczbie głosów, a może w nowej ankiecie Lamczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

słabo mnie słyszą rozmówcy, mam redmi2 2GB

2014811,  soft 5.5.8

 

proszę o radę, co można z tym zrobić? czy jest jakaś możliwość podgłośnienia mikrofonu ?

Przeczytaj 2 wątki w tym dziale, a będziesz wiedział co się dzieje.... Ankieta tutaj jest po to, aby problem ew. zgłosić do en.miui...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, przeczytałem ten wątek,

widzę, nie ma jednoznaczego rozwiązania dla telefonu redmi2 ..811  2GB

chyba że ktoś znalazł lekarstwo, to proszę o podpowiedź.

Zmiana jakichś wartości z false na true (czy jakoś tak) niby pomagało, ale nie na długo. Najnowszy patch 5.9.24 niby rozwiązuje problem (takie głosy się słyszy). U mnie problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...