Jump to content

Czy da się sklonować telefon?

Recommended Posts

Czy da się sklonować telefon (HyperOS miui.eu Note 10 pro)? Kupiłbym drugi identyczny i włożył do szuflady, jak coś się stanie z oryginałem i go utracę, wyciągam zapas w ciągu chwili, nowy SIM od operatora i jadę dalej. Używane smartony tego typu to koszt ok. 350 PLN/szt a oszczędność czasu szukania, kupywania, czekania, wgrywania wszystkiego od nowa. Czy to ma sens i przejdzie backup a potem restore na drugim przez twrp? Po będzie problem z kluczami, szyfrowaniem itd.?

Edited by zagrobelny

Na podstawowe rzeczy da sie zrobić kopię, zdecydowanie gorzej jest z ustawieniami aplikacji czy loginami w aplikacjach, tego się nie wykona.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka

BArdziej obawiam się o klucze hasłowe i zgodność z numerami wewnętrznymi systemu jeśli takie coś istnieje.

Kopia najbardziej dokładna to ta z TWRP czy jakąś apką?

@Netoper czym robisz kopię?

Przestałem robić jeszcze za czasów rn4pro bo później i tak nawet zwykłe apki potrafią się wykładać ( nie wspominając już o wrażliwych- bankowe mobywatel itp gdzie są konta/logowania) czy to kopia w Google, Twrp.
Multimedia przenoszę po kablu na dysk zewnętrzny, kontakty zgrywam do vcard , połączenia i smsy apką - sms backup&restore
Niestety andek to nie Windows gdzie można zrobić obraz dysku 1:1 z pełną konfiguracją i ze wszystkim co jest zainstalowane.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka