Jump to content

Strava na HyperOS

Recommended Posts

Hej wszystkim, 
to mój pierwszy post na tym forum. 
Ryjek mi się śmieje i łezka w oku kręci, bo już tyle lat nie pisałem nic na żadnym forum, tylko na tych cholernych gównianych mediach sp.
Ale do rzeczy.
Mój stary hujwej powoli dobiega swego kresu, ale wciąż ma funkcjonalności, którymi się broni.
Jedną z nich jest tryb ultraoszczędny, gdzie wyłącza wszystko, ale pozwala zrobić wyjątek dla sześciu w danej chwili potrzebnych aplikacji.
I tu pytanie do Was, czy da się w HyperOS ustawić taki tryb, ale pozwolić na to, żeby Strava kolekcjonowała dane w tle?
Nie chciałbym, aby Strava była ubijana i przestawała rejestrować trasę.

Wciąż myślę o 14/14 Pro z Chin, ale jeśli tej funkcjonalności nie będzie, to cała akcja nie za bardzo będzie miała sens.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

wosp.jpg

Może jednak zamiast 14/14 Pro z Chin lepiej poszukać Globala, wiem, zapłacisz więcej, ale unikniesz wielu problemów. Twój wybór. A Strava pewnie będzie działać.

6 godzin temu, kris68 napisał(a):

Może jednak zamiast 14/14 Pro z Chin lepiej poszukać Globala ...

Globala w znaczeniu poczekać na wersję sprzętowo przystosowaną do częstotliwości europejskich i wspieranych przez europejski serwis?

Że Strava będzie działać, to się domyślam, chodzi mi o to, czy nie będzie ubijana w trybie superoszczędnym.
Dlatego między innymi zwróciłem Sony Xperia 1 V, bo przy włączonym trybie Stamina Strava nie rejestrowała śladu.
Nie ukrywam, że liczyłem na to, że ktoś, kto ma telefon z HyperOS wykona taki test ; )

Edited by Hans Kloss

Tak Globala w tym właśnie znaczeniu. Bo to kupowanie w sklepach  wersji CN to dla mnie kaleczenie. Owszem da się używać, ale za dużo problemów, to ja osobiście wole zapłacić trochę więcej, ale mieć spokój. A czy Strava w  trybie superoszczędnym nie będzie ubijana, to myślę, że się dowiesz tylko, jak sam sprawdzisz....

5 godzin temu, Hans Kloss napisał(a):

Globala w znaczeniu poczekać na wersję sprzętowo przystosowaną do częstotliwości europejskich i wspieranych przez europejski serwis?

Że Strava będzie działać, to się domyślam, chodzi mi o to, czy nie będzie ubijana w trybie superoszczędnym.
Dlatego między innymi zwróciłem Sony Xperia 1 V, bo przy włączonym trybie Stamina Strava nie rejestrowała śladu.
Nie ukrywam, że liczyłem na to, że ktoś, kto ma telefon z HyperOS wykona taki test ; )

podaj co konkretnie zrobić to Ci sprawdzę możliwie szybko ... żaden problem ...

na razie zrobiłem tak - zainstalowałem to coś - zalogowałem się - dałem że łażenie - apke ustawiłem w tryb bez oszczędzania baterii i zablokowałem ja w pamięci ram ... no i rozumiem - że tam trzeba dać rejestrowanie i ona ma sama pracować w tle?

na razie wygląda to tak że jest w powiadomieniu informacja i widać że jest włączona cały czas lokalizacja (pasek statusu taka zielona kropka) czyli chyba działa to cały czas w tle ... na razie jestem w jednym miejscu ale będę lazł to włączę rejestrowanie ...

wygląda że jest ok ...

Screenshot_2024-01-31-21-23-20-521_com.strava.jpg

Edited by Master

W dniu 31.01.2024 o 19:38, Master napisał(a):

podaj co konkretnie zrobić to Ci sprawdzę możliwie szybko ... żaden problem ...

na razie zrobiłem tak - zainstalowałem to coś - zalogowałem się - dałem że łażenie - apke ustawiłem w tryb bez oszczędzania baterii i zablokowałem ja w pamięci ram ... no i rozumiem - że tam trzeba dać rejestrowanie i ona ma sama pracować w tle?

na razie wygląda to tak że jest w powiadomieniu informacja i widać że jest włączona cały czas lokalizacja (pasek statusu taka zielona kropka) czyli chyba działa to cały czas w tle ... na razie jestem w jednym miejscu ale będę lazł to włączę rejestrowanie ...

wygląda że jest ok ...

Screenshot_2024-01-31-21-23-20-521_com.strava.jpg

I podczas tego spaceru cały telefon działał w trybie oszczędzania energii?
Np wyłączone dane komórkowe ubite bliki, mobywatele itp?
Tylko Telefon, SMS i Strava?

Jeśli tak, to cudownie.

44 minuty temu, Hans Kloss napisał(a):

I podczas tego spaceru cały telefon działał w trybie oszczędzania energii?
Np wyłączone dane komórkowe ubite bliki, mobywatele itp?
Tylko Telefon, SMS i Strava?

Jeśli tak, to cudownie.

nie wiem bo nic nie ubijalem - na pewno bez danych komórkowych bo miałem ustawione na wifi ... można w sumie by sprawdzić jeszcze na zmienionym profilu zasilania z balanced na oszczędzanie ... to on tam na pewno poubija trochę rzeczy ... się nie odzywales to już dawno to wywaliłem 🙃

W dniu 5.02.2024 o 10:36, Master napisał(a):

nie wiem bo nic nie ubijalem - na pewno bez danych komórkowych bo miałem ustawione na wifi ... można w sumie by sprawdzić jeszcze na zmienionym profilu zasilania z balanced na oszczędzanie ... to on tam na pewno poubija trochę rzeczy ... się nie odzywales to już dawno to wywaliłem 🙃

Przepraszam za zwłokę, ale wciąż temat jest dla mnie ważny.
Jakbyś jeszcze raz mógł wyjść na spacer z trybem oszczędzanie i włączoną Stravą.
Obaj na tym zyskamy. 
„Ruch zastąpi prawie każdy lek, podczas gdy wszystkie lekarstwa razem wzięte nigdy nie zastąpią ruchu” 
 Wojciech Oczko, XVI wiek  ; )

53 minuty temu, Hans Kloss napisał(a):

Master, bardzo Ci dziękuję.
Czekam na wersję z B20 i kupuję.
(nawet do rymu wyszło)

spoko ... niedługo będą globale już ... zakładam że z B20 ... mi akurat brak tego w ogóle nie przeszkadza - często łączy się z 900tka i jest full zasięg - no ale to teren miasta ... w skrajnych sytuacjach na pewno to pasmo byłoby przydatne ... też trochę mi nie pasowało że nie mam B20 - w mi 11 miałem - na szczęście w ogóle jest to nieodczuwalne ...