Skocz do zawartości

problem z gps Mi4


pulse

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym sie przywitac na forum :)

a teraz problem, moze ktos zna rozwiazanie

w zaden sposob nie jestem w stanie zmusic gps do dzialania

 

miui 5.9.1

probowalem gps test, gps fix, yanosik, google maps, diagnostyka. gpsy milczy...

 

tel testowany przez pol dnia, wystajacy balkon 3 pietro, auto, biuro i nic

nie mam mikey, ani zadnej obudowy

ze zmian w tel, to drewniane oryginalne plecki, i szlko nillkin

tel kupiony u xon24 na allegro.


ma ktos jakis pomysl?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPS na 5.9.1 łapie fixa w 5 sekund na otwartej przestrzeni. To co piszesz wygląda na wyłączony GPS na przykład. Rozwiń przełączniki i zobacz czy GPS jest włączony.

wlaczony. przed chwila zrobilem diagnostyke na wylaczonym, pokazany zostal komunikat zeby wlaczyc gps i po wlaczeniu ciagle nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na forum miui global gdzieś przeczytałem ze czasami nie styka się koniec anteny gps z ramka i dlatego tak słabe wyniki. Proponują wcisnąć tam coś metalowego żeby polepszyć. Sam nie sprawdzę; nie mam jak obudowy zdjąć


@zielonyBB No to mi od czasu kiedy zapodałeś screen znalazło 2 satelity. ROM Miui polska najnowszy.

Edytowane przez Ernvi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Od roku mam mi4 a od pol roku fatalnie dziala gps i google maps. Nie pomaga podmianka pliku gps ani ostatnie przywrocenie ustawien fabrycznych:(

Dodam ze co tydzien aktualizuje system z miui polska i ze temat gps juz poruszalem na forum 

Cos poradzicie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec po paru eksperymentach moge stwierdzic ze mam wade fabryczna tj wystarczy scisnac lewy rog przy wejsciu sluchawek i gps ozywa...jakoes 50% lepiej. Narazie podlozylem cos pod klapke ale nie do konca sie to sprawdza a klapka troche odstaje. Trzeba dalej kombinowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...