Skocz do zawartości

Mi4 - orginalny ale...


pandroid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem używany Mi4 na allegro, rzekomo od kilku dni, stan wizualny to potwierdza. Zainstalowany polski MIUI 5.8.20 (wersja rozwojowa) Urządzenie sprawdziłem wdług wszelkich wskazówek z tutajszych tutoriali jak i z tego b. dokładnego tutoriala http://en.miui.com/thread-42873-1-1.htmlpost #1 i #2. Fastboot i mi recovery się uruchamiją. Weryfikacja jd.mi.com pokazuje:

jd_ver.jpg

 

Mobileuncle procesor:

mobileuncle.jpg

 

rozdzielczosc i ram

mu_screen.jpgmu_memory.jpg

 

 

Jednak dwie rzeczy budzą moją wątpliwość:

1) pod zdrapaniu kodu zdrapki i weryfikacji na stronie okazuje, że kod był użyty już 1005 razy...

veryfication_1.jpg

 

2) i druga rzecz zamiast "2014215 WCDMA" sa jakies krzaczki po obu stronach nazwu modelu telefonu , no i po lewej napis ze to black... Telefon jest biały.

pudelko.jpg

 

Niby wszystko wskazuje, że telefon orginalny ale te dwie rzeczy nie dają mi spać...

 

Byłbym wdzięczny za Wasze opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tel jest tzw. "refurbrished", ale ta nalepka na pudełku "Black" jest od sklepu, nie od producenta, jeżeli chodzi o etykietę to wszystko się raczej zgadza, a po 1 screenie można wywnioskować, że jednak jest sprawdzany 1 raz więc ciężko stwierdzić który "test" jest tutaj pewniejszy :P Jedynym niepokojącym ss'em jest ten o "sprawdzaniu 1005x".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobileuncle nie był przypadkiem tylko dla sprzętu z MediaTekiem?

 

Być może, ale podobno CPUz czy Antutu podróbki potrafią oszukiwać. Jakis inny program możecie polecić, żeby sprawdzić procesor?

 

Sprawdziłem jeszcze device pointer i pokazuje prawidłową rozdzielczość, ale nie wiem czy fejki zdarzają się z fullhd i na ile ten pointer jest wiarygodny.

pointer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie ktoś pisał, że ten kod sprawdzany pierdylion razy to nie taka tragedia. Bodajże argumentował to tak, że podróbkarze zdobywają kody i po prostu sygnują nimi swoje produkty. Podobna sytuacja jest z Nike Airmax, gdzie chińczyk drukuje na metce kod seryjny, który ma rzekomo świadczyć o oryginalności, ale po wpisaniu w google wyskakuje zupełnie inny model. Jeśli na 5 sposobów sprawdzenia oryginalności tylko jeden jest wątpliwy (duża liczba sprawdzeń), to jak dla mnie nie ma co spinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak będe drążył temat bo nie daje mi spokoju kolejna rzecz, mianowicie sticker z mojego pudekła wyglada dokładnie tak jak fejk z tutajszego tutoriala i jak z miui.eu:

IMG_20150904_145902.jpg

140109rjg9sessee7men6j.png.thumb.jpg

 

Czy u kogoś zdarzył się taki sam? Bardzo proszę o jakies opinie!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pandroid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Polski MIUI w 100% potwierdza? Skąd technicznie rzecz ujmując wiadomo, że na fake nie da się zainstalować?

 

Jestem w 95% przekonany, że telefon jest ok, ale skoro juz zacząłem drązyć temat to chciałem rozwikłać swoje wszystkie wątpliwości. Może przyda się to kolejnym zaintersowanym kupnem Mi4.

 

Z góry dzięki!

Edytowane przez pandroid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz oryginalny możesz być spokojny. W sumie wiem co czujesz bo też miałem takie podejrzenia kiedy kupiłem swojego mi 3. Lecz wgrane miui Polska =ORYGINALNY gdybyś próbował zainstalować miui Polska na podrobie wyskoczył by błąd.

W sumie może być jeszcze jakiś naprawiany np wymiana wyświetlacza lub obudowy ale jak to sprawdzić to nie wiem bo mi 4 nie miałem.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...