Jump to content

Naprawa płatności Portfelem Google w romach MIUIPolska.pl


Acid

Recommended Posts

W związku z ostatnimi działaniami Google mającymi na celu „ochronę i bezpieczeństwo” użytkowników płacących za pomocą Portfela Google wystąpiły problemy u użytkowników korzystających z systemu MIUIPolska.pl w związku z obecnością odblokowanego bootloadera. Trochę informacji tutaj.

Problemy mają użytkownicy i klienci Serwisu którzy

  • mają telefony w wariancie chińskim gdzie nie ma innego wyboru i trzeba posiadać system MIUIPolska.pl wraz z odblokowanym bootloaderem. Inny system nie będzie działać na tych telefonach. Nie wolno też blokować bootloadera pod żadnym pozorem. Niestety obecnie nie ma rady na problemy jakie stawia Google przed takimi telefonami. Dotyczy to posiadaczy telefonów Xiaomi 11 Ultra, Xiaomi 13 Pro, Xiaomi 12S Ultra, Xiaomi 12 Pro, MIX 4 i innych w wariancie chińskim.
  • mają telefony, którzy na własne życzenie zainstalowali rom MIUIPolska.pl. W przypadku gdy posiada się mimo tego telefon w wariancie Global (brak chińskiego języka na pudełku) to długotrwała naprawa problemów z płatnościami jest możlwa przez przywrócenie systemu Global z blokowaniem bootloadera. Lub zastosowanie tymczasowego rozwiązania na problemy z płatnościami na romach MIUIPolska.pl

Naprawa płatności

Wspomnianą naprawę powinni wykonać użytkownicy telefonów z pierwszego punktu, a więc np. Xiaomi 13 Pro, gdyż tu nie ma innego rozwiązania. Ponadto jest to rozwiązanie na chwilę obecną tymczasowe, gdyż za jakiś czas metoda ta przestanie spełniać funkcję (prawdopodobnie za ok 5 miesięcy).

Nowa metoda opisana jest tutaj

W skrócie:

  • należy odinstalować aplikację Magisk jeśli taka znajduje się na pulpicie.
  • zaktualizować posiadaną wersję stabilną do wersji wydanej z miuipolska.pl po 1 grudnia stąd: https://miuipolska.pl/pobierz-miui-stabilne/
  • wykonać aktualizację modułu zgodnie z instrukcją powyżej.

Naprawa płatności jest tymczasowa tzn, średnio raz w tygodniu płatności mogą przestać działać i będzie trzeba aktualizować SAM moduł wg. instrukcji.

Artykuł Naprawa płatności Portfelem Google w romach MIUIPolska.pl pochodzi z serwisu MiCenter.pl.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...