Jump to content

Jak sprawdzić czy można zainstalować nagrywanie rozmów do każdego Xiaomi 13T Pro?


Acid

Recommended Posts

W trakcie prac nad instalacją oprogramowania z nagrywaniem rozmów natrafiliśmy na serię telefonów Xiaomi 13T Pro, które nie są kompatybilne z naszym oprogramowaniem i nie ma możliwości by ta funkcja działała. Dotyczy to wyłącznie importów 13T Pro z Vodafone DE zakupionych na Allegro. Zdarzają się u tego samego sprzedawcy także zwykłe importy z Niemiec, które mogą przejść instalację. Te z Vodafone DE nie. Telefony z Polskiej dystrybucji nie mają problemu i są gotowe do instalacji u nas.

Pokażemy jak sprawdzić czy telefon może zostać u nas przerobiony.

1. Weryfikacja etykiety

Telefon 13T Pro będący importem z Niemiec posiada etykietę IMEI w języku niemieckim i jest widoczna dodatkowa naklejka nałożona jedna nad drugą (widać prześwity). Nie jest to 100% weryfikacja – dopiero w drugim kroku uzyskamy pewność. Telefon z importu z Niemiec (ale nie z Vodafone DE) może być u nas zainstalowany.

IMG_20231124_083155-1024x783.jpg

2. Weryfikacja regionu

Ten krok wymaga paru zabiegów jednak da nam 100% pewności czy telefon pochodzi z Vodafone DE. Prosimy sprawdzić to przed wysłaniem do nas (my i tak to sprawdzamy u siebie i w razie wykrycia takiego telefonu odsyłamy urządzenie i anulujemy zlecenie odejmując koszt wysyłki zwrotnej).

  1. Wg tego poradnika Instalacje MIUIPolska > Jak zainstalować fastboot/ADB zainstalować ADB na komputerze i telefonie.
  2. Podłączyć telefon z komputerem po USB.
  3. Wydać polecenia w terminalu na komputerze:
    adb shell
    getprop persist.sys.cota.carrier
  4. Jeśli w wyniku wpisania ostatniej komendy terminal zwróci pusto lub XM to system z nagrywaniem rozmów MOŻE być zainstalowany. Jeśli komdenda zwraca VF to jest to brand Vodafone i NIE MA możliwości instalacji takiego oprogramowania. Sugerujemy zwrot takiego urządzenia do sprzedawcy i ponowny zakup.

Artykuł Jak sprawdzić czy można zainstalować nagrywanie rozmów do każdego Xiaomi 13T Pro? pochodzi z serwisu MiCenter.pl.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...