Skocz do zawartości

Redmi 9 i nagrywanie rozmów


kamilja

Rekomendowane odpowiedzi

Od 9 lat na dwóch telefonach i dwóch aplikacjach nagrywałem rozmowy telefoniczne i nie miałem z tym kłopotu. 13 kwietnia musiałem zmienić telefon, Galaxy J3 (2016), bo M bank wyłączył swoją aplikację na Androidach poniżej 7.0. Zorganizowałem sobie od znajomych Redmi 9 MIUI Global 12.5.4 model M2004J19AG. Od dwóch tygodni mocuję się z nim żeby uruchomić jakąkolwiek aplikację do nagrywania rozmów i nic z tego nie wychodzi. Właściwie aplikacje działają po dokonaniu wszystkich zmian ustawień w telefonie, których te aplikacje wymagają ale na wszystkich aplikacjach i nagraniach jest ten sam problem. W nagraniu rozmowy słychać tylko mnie a nie słychać rozmówców. Nie nagrywają się rozmówcy. Wypróbowałem wszystkie możliwe ustawienia w aplikacjach i w telefonie, spędziłem nad tym wiele godzin i poddaję się, bo nic mi już do głowy nie przychodzi. Na logikę, skoro na wszystkich aplikacjach jest ten sam problem, to wydaje się, że przyczyna może być w telefonie. Ale jak ją znaleźć?

Proszę o pomoc, radę, opinię ..., jak sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ROM-ach Global dialer jest od Google'a. Ostatnio Google podejmowało dużo działań żeby ukrócić korzystanie z API ułatwień dostępu do uzyskiwania nagrań rozmów (więc być może dlatego te aplikacje nie działają - o ile twórcy nie znaleźli na to innego sposobu). Jeśli chciałbyś mieć nagrywanie rozmów out of the box, to musiałbyś wgrać ROM Global na Indonezję bądź Tajwan, gdzie jest aplikacja od Xiaomi, a w niej działające bez problemu nagrywanie rozmów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe. Nawet gdyby tak było, to chińczyk byłby ostatnim, który by się tym przejmował. Według polskiego prawa otrzymana treść listu, maila, sms czy rozmowy staje się twoją własnością i możesz z tym, jako adresat, zrobić co chcesz.
Błędne pobożne życzenie ;)
Na terenie EU od paru lat jest zakaz takich praktyk związany z wdrożonymi przepisami rodo, więc google się do nich stosuje.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest telefon od Play, więc ma wgrane trochę śmieci playowskich. A drugiej strony na jakimś filmiku zachwalającym ten telefon była mowa o tym, że Xiaomi współpracuje z Google i swoje oprogramowanie faszeruje googlowskim śmieciem.

Czy zmiana oprogramowania na fabryczne dla tego modelu mogłaby pomóc?

Myślałem o tym (z innego powodu niż nagrywanie rozmów) i rozmawiałem już ze znajomym, który ma znaleźć oprogramowanie i wgrać.

Problem w tym, że nie da się po włożeniu karty SIM z kontaktami, korzystać z tych kontaktów. Trzeba było kontakty zapisać w pliku poza tym telefonem, skasować je następnie z tej karty, włożyć ją do telefonu, z zewnątrz przerzucić ten plik na telefon a następnie importować go do pamięci urządzenia (jest tylko wybór urządzenia lub adres poczty google - nie ma karty SIM). Po tym zabiegu moje kontakty są w urządzeniu i pozbyłem się numerów od Play. Teraz karta SIM jest widoczna w telefonie jak chce się dodać do niej pojedyncze kontakty ale przy próbie exportu wszystkich kontaktów z urządzenia nadal karta SIM jest niewidoczna.

W takim razie przypomnę się koledze żeby mi wgrał fabryczne oprogramowanie. Czy w takim razie ma ono być jakieś szczególne?, właśnie takie?: ROM Global na Indonezję bądź Tajwan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie prowadzę zapisków, jeśli faktycznie Cię to interesuje to na stronach suportu google było tłumaczone do jakich przepisów musieli się dostosować żeby nie podpadać KE

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Dlaczego soft z twojego linku jest dwa i pół raza lżejszy od softu z linku @Kacper Skrzypek?
Fastboot (4.11 GB) 2021-12-07
Fastboot (3.90 GB) 2022-05-30

Nie wiem ile waży Kacpra.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie opowiadaj głupot. 
Ooo, oprócz wcześniejszych objawów typu : pieniactwo, trolowanie, braki logicznego myślenia, nieumiejętność czytania ze zrozumieniem uwidocznił się kolejny -zwidy.
Nie przypominam sobie żebym w twojej obecności cokolwiek mówił , co najwyżej pisałem jedynie .
Tu na forum tworzymy jakąś tam grupę i jestem mocno zaniepokojony, że członkowi tej grupy coraz bardziej pogarsza się stan zdrowia.
Zastanawiam się jaka jest geneza takiego stanu rzeczy...


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2023 o 08:57, Lot12 napisał:

Kiedyś też walczyłem z tym problemem .Żadna aplikacja zewnętrzna nie da rady. Tylko zmiana romu.

Możesz mi pomóc?, soft z pierwszego linku, po rozpakowaniu, ma 7,5 GB a z drugiego 2,8 GB. To chyba za duża różnica.

Któryś z nich jest właściwy?, ja nie mam o tym pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kompromituj się. To znasz te przepisy czy nie? ;) Skoro nie można nagrywać bo jakieś rodo, to dlaczego tu o tym dużo osób pisze i korzysta z tego? i nikt nie puka o 6:00 do drzwi i nie zamyka ;) Powiem więcej na wielu infoliniach nawet o tym mówią, że nagrywają rozmowę... Warto doedukować się co do tego "rodo" i nie wypowiadać się o tym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kamilja napisał(a):

Możesz mi pomóc?, soft z pierwszego linku, po rozpakowaniu, ma 7,5 GB a z drugiego 2,8 GB. To chyba za duża różnica.

Któryś z nich jest właściwy?, ja nie mam o tym pojęcia.

Właściwe są oba, ale przez MiFlash (czyli Fastboot) lepiej wgrywać, bo wrzucą się wszystkie partycje i nie będziesz musiał do tego używać TWRP. Do wgrania wersji recovery będziesz musiał, zupełnie niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper ma racje ,wgrywaj przez Fastboot jest łatwiej .no i pisz bardziej konkretnie co Ci nie wychodzi.Wiekszość poradników (o ile nie wszystkie ) znajdziesz w dziale " modyfikacje systemowe " no i chyba wiesz że na odblokowanie bootloadera trzeba czekać 7 dni. A tak nawiasem mówiąc to na tym świetnym zresztą forum coraz więcej złośliwości i kłótni.

Edytowane przez Lot12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie kompromituj się. To znasz te przepisy czy nie? Skoro nie można nagrywać bo jakieś rodo, to dlaczego tu o tym dużo osób pisze i korzysta z tego? i nikt nie puka o 6:00 do drzwi i nie zamyka Powiem więcej na wielu infoliniach nawet o tym mówią, że nagrywają rozmowę... Warto doedukować się co do tego "rodo" i nie wypowiadać się o tym.
 


Nie jestem pierwszą osobą której zarzucasz kompromitowanie sam raz za razem się kompromitując.
Nie odnosisz wrażenia, że przez swoje podejście do innych jesteś w głębokim ostracyzmie? I naprawdę lepiej już nic więcej nie mów.
Zastanów się jakie warunki musi spełniać firma aby mogła zgodnie z prawem nagrywać rozmówców.
A producenci telefonów muszą mieć między innymi certyfikat zgodności softu z przepisami na dany rynek.
Więc nie mnie przekonuj że ja się kompromituję tylko pisz do producentów że to oni się skompromitowali przystając na zapisy prawne.



Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2023 o 12:09, Kacper Skrzypek napisał:

Na czym konkretnie stoisz?

Przypisałeś konto w opcjach programisty? Sprawdziłeś w MiUnlock ile zostało Ci czasu do odblokowania? Wykrywa Ci telefon w Fastboocie?

 

W dniu 28.04.2023 o 12:27, Lot12 napisał:

Kacper ma racje ,wgrywaj przez Fastboot jest łatwiej .no i pisz bardziej konkretnie co Ci nie wychodzi.Wiekszość poradników (o ile nie wszystkie ) znajdziesz w dziale " modyfikacje systemowe " no i chyba wiesz że na odblokowanie bootloadera trzeba czekać 7 dni. A tak nawiasem mówiąc to na tym świetnym zresztą forum coraz więcej złośliwości i kłótni.

Skąd mi wiedzieć czy wykrywa telefon i ile zostało czasu do odblokowania? Jakbym takie rzeczy wiedział, to bym nie pisał na forum o pomoc.

Włożyłem do tel. inną kartę SIM, na której było kilkanaście groszy. Założyłem konto we czwartek przez "Opcje programisty - stan odblokowania MI". Pokazało komunikat o braku środków ale konto się założyło. W piątek doładowałem kartę i kliknąłem "stan odblokowania MI". Pokazała się ramka o pomyślnym ... i zniknął z przycisku na dole napis "zarejestruj sie ... ". Wczoraj zainstalowałem aktualizacje systemowe (22), a dzisiaj po kliknięciu "Stan odblokowania MI" już wyskakują dziwne komunikaty. Podgląd konta jest przez "Ustawienia - Konto Xaomi". W prog. MiUnlock da się tylko wpisać numer telefonu ale kierunkowego już nie, ani wybrać z rozwijalnej listy. Może na to jeszcze za wcześnie. Ale na sprawdzenie ile zostało też za wcześnie?, i do tego nie wiadomo jak to sprawdzić. Szkoda zdrowia na tę szarpaninę. Kombinowanie na telefonie całymi godzinami i szukanie po googlach co zrobić w danej sytuacji.

 

Screenshot_2023-04-30-08-59-46-653_com.android.settings1.jpg

Screenshot_2023-04-30-09-49-42-644_com.xiaomi.account1.jpg

Zrzut ekranu 2023-04-30 085133.png

Zrzut ekranu 2023-04-30 084743.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najmniej 20 razy próbowałem połączyć się z MiUnlock i bezskutecznie.

Według tego opisu:

Wszystko idzie dobrze do momentu włączania fastboot.

https://imgur.com/AEbXguW

Trzymam długo przyciski i na ułamek sekundy wyświetli się pomarańczowy napis (na ekranie telefonu jakby ktoś nie zrozumiał) "FASTBOOT". Podłączam kabel (od komputera do telefonu) i puszczam przyciski (na telefonie), no i jest komunikat że nie rozpoznaje urządzenia USB. Chociaż do tego momentu rozpoznawało.

https://imgur.com/iXxnxak

Tego się zrobić nie da na moim telefonie według opisu.

 

Edytowane przez kamilja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...