Skocz do zawartości

Sprawdzam dostępność aktualizacji.


vimpexx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś rok temu padł mi Xiaomi Mi Max 2 (resetował się sam), więc na jego miejsce wskoczył nowy telefon.

Wczoraj z nudów zrobiłem mu hard reset, kupiłem nową kartę żeby sprawdzić czy działa. Telefon sam od siebie się już nie resetuje, lecz przy pierwszym odpaleniu nie może się zaktualizować. Połączyłem go z wifi, leżał przez noc do aktualizacji i nic. Próbowałem również wyłączyć wifi, ale wtedy odpala się internet z karty i dalej nie znajduje aktualizacji.

Jakieś pomysły jak można ominąć aktualizację lub co można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa raczej o aktualizacji MIUI, przynajmniej tak mi się wydaje, bo telefon nie włączył się do końca, cały czas jestem podczas 1 konfiguracji telefonu.

 

IMG_20220930_110651.jpg

Mowa raczej o aktualizacji MIUI, przynajmniej tak mi się wydaje, bo telefon nie włączył się do końca, cały czas jestem podczas 1 konfiguracji telefonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ja zawsze przy pierwszym odpalaniu fona robię to bez karty i bez konfiguracji wi-fi żeby przed połączeniem z siecią przede wszystkim powyłączać automatyczne aktualizacje.
Jak z grubsza już sobie ustawie system no to wtedy dopiero konfiguruje wi-fi i wkładam kartę.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym odpaleniu jest napis, że aby dokończyć konfigurację potrzebne jest połączenie z internetem lub karta SIM. Przeszedłem o krok dalej jakimś cudem, sam nie wiem jak :D Aktualizację pomija chyba przez odłączenie telefonu właśnie od konta google za pomocą drugiego telefonu. Niemniej jednak teraz problem polega na tym, że telefon wymaga zalogowania do konta Google na nowo, przy próbie zalogowania cały czas wraca do ekranu logowania, mimo, że hasło i poczta na 100% się zgadza. Czytałem na necie o tym jak pominąć logowania do konta google, jednak nie wiem czemu, u mnie nie działa. 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym google to kurcze jeszcze dziwniejsze, bo to przecież nie jest konto Xiaomi zapisane w telefonie (w chronionym obszarze) gdzie nawet po zmianie romu jak się nie wylogowało z konta to będzie wymóg zalogowania do konta aby uruchomić system.
Nie spotkałem się z tym żeby po resecie fona konto google blokowało nawet jak przed resetem się nie wylogowało z konta.
Znaczy się spotkałem się z tym ale w Pixel Google, no ale to tak samo jak konto Xiaomi w telefonach Xiaomi.

Chyba że Xiaomi dogadało się z google żeby w najnowszym androidzie w sprzętach Xiaomi było i takie zabezpieczenie. ( Ale to tylko takie moje dywagacje bo nie mam Xiaomi na najnowszym androidzie)
No ale znowu skoro podajesz prawidłowe dane do konta google to czemu nie wchodzi, może jakiś chwilowy problem na serwerach autoryzacyjnych. (?)
Nic mi nie przychodzi do głowy co Ci więcej doradzić, pomóc.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spróbować założyć nowe konto google przez przeglądarkę , najlepiej przez kompa, i spróbować się zalogować fonem do tego nowego konta.

Jeszcze co to zalogować się z kompa na te konto co fon nie chce się zalogować i zobaczyć czy jest ten fon zapięty i odpiąć go.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...