Skocz do zawartości

Zablokowana hulajnoga


Marcin555

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem z odblokowaniem hulajnogi. Syn żeby przyspieszyć hulajnogę zainstalował apke. I tak chyba dla zabawy ja zablokował. Później przestraszył się i odinstalowal apke i znowu zainstalował ale niestety niż nie można w żaden sposób sterować hulajnoga ani odblokować. Po uruchomieniu cały czas wyświetla "p". Macie jakąś radę i pomoc? Bardzo proszę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zmianę softa to chodziło o to co było robione że się zablokowała, czy właśnie przy próbie zmiany softu coś poszło nie ok, czy co innego było robione ze blokada wskoczyła.

Ja to za cienki żeby rozwiązać Twój problem, bo odpukać cuda na kiju robiłem z naszymi hulajkami i zawsze szło od strzała dzięki istniejącym na forum już gotowymi tematami.
A dopytuję bo tu na forum jest fachura BatterySaver, i jak będzie miał dobrze opisana sytuację to od razu coś może doradzi a nie zacznie właśnie o szczegóły dopytywać.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netoper - no właśnie o to chodziło jak wyżej pisałem że dzieci prawdopodobnie dały "locked" w appce jak się bawiły.

Chciały generalnie szybciej jeździć i zainstalowaly apke. Jak się o tym dowiedziałem to zostały o to opierniczone i usunęły że strachu apke. Potem się przyznały ale chyba za późno było bo teraz appka nie chce się z hulajnoga połączyć a ja nie mam jak jej odblokować....

 

Mogę foto też wrzucić jak trzeba.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. To jest forum dla pojazdów XIaomi, więc proponuje znaleźć jakieś forum dla pojazdów Twojej marki bo tam zapewne od razu znajdziesz rozwiązanie takiej sytuacji a tutaj będziemy tylko kombinować z niewiadomym skutkiem.

Nie wiem jak się wykonuje factory reset na tym pojeździe. Na Xiaomi, przytrzymujesz naraz: przycisk on/off, manetkę na full oraz hamulec na maxa przez parę sekund. Co do zablokowania pojazdu. To zależy co masz na myśli to pisząc. Silnik się obraca, czy jest tak jakby zablokowany? Możesz się połączyć z aplikacją? Pojazd jest widoczny w urządzeniach BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mogę nigdzie znaleźć forum dla aovo a Xiaomi jest najbardziej podobne - różnią się detalami....

Co do zablokowania - próbowałem kombinacji z tym resetem ale migają tylko poziome kreski i nie odblokowuje go.

Hulajka jest widoczna w bluetooth można ją połączyć z fonem i wtedy znajduje numer sn ale niestety jest w trybie tak jakbys zostawił ją pod sklepem i poszedł coś kupic. blokujesz żeby nikt jej w tym czasie jej  nie zabrał - przy uruchomieniu na ekranie jest tylko litera "p".

Nie można jej ruszyć w sensie silnik nie pracuje ale na popych możesz sobie jechać jak zwykła hulajnoga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detalami różnią się w budowie i elementach zewnętrznych, natomiast elektronika i oprogramowanie jest zupełnie inne

Pokaż screeny z aplikacji po połączeniu co tam jest dokładnie

Musisz znaleźć gdzieś info jak zrobić factory reset, najlepiej skontaktować się z producentem w tej kwestii, chyba, że znajdziesz taką informację np. w instrukcji obsługi. Lepiej chyba od razu opisać sytuację jaka Ci się przydarzyła bezpośrednio do producenta: https://www.aovopro.com/contact/

Możesz spróbować odłączyć baterię na parę minut, możliwe, że to pomoże, ale musiałbyś rozkręcić podest by się do niej dostać, co zapewne spowoduje utratę gwarancji.

Hulajnoga jest dokładnie w takim trybie jak piszesz, czyli zostawiasz ją gdzieś i blokujesz. Możesz ją odblokować tylko z aplikacji, która ma zapisany klucz komunikacji z telefonem, czyli z tą aplikacją, z którą została sparowana i z której została zablokowana. Jest to zabezpieczenie, które jest proste, ale skuteczne. Pomyśl co by było, gdy ktoś sobie podchodzi do takiej hulajki, instaluje apke, odblokowuje i odjeżdża. Chyba rozumiesz dlaczego tak łatwo nie da się tego obejść. Znaczy się pewnie łatwo się da, ale trzeba wiedzieć jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 zmienił(a) tytuł na Zablokowana hulajnoga

Podepnę się pod temat, bo widzę, że mój syn zrobił podobny myk... 

Dodam, że próbowałem już chyba wszystkiego i kończą mi się pomysły i wiedza (wgrywanie firmware w każdej wersji, reset, przywracanie ustawień fabrycznych, zmiana wersji aplikacji itp., odłączanie baterii na kilka minut, na kilka godzin nic nie pomaga hulajnoga zablokowana w aplikacji) i coś obawiam się, że nic nie da się zrobić jak tylko wymienić zablokowany sterownik... z tego co zrozumiałem czytając na jakimś obcojęzycznym forum to podczas parowania hulajnogi z apką generowany jest klucz, który jest kluczem szyfrującym i dlatego za pomocą innej aplikacji i z innego telefonu nie możemy odblokować naszej hulajki... 

Jeżeli macie jakieś pomysły na chętnie skorzystam z porad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to napisałem w moim poście z Niedziela o 22:33

opcje jakie Ci zostają to, albo skontaktować się z producentem z jego supportem co poleciłem zrobić w tym samym poście, albo oddać na gwarancję

Wymiana sterownika może rozwiązać problem, ale skąd wiesz, że nie trzeba wymienić i sterownika BLE i ESC? Skąd wiesz, że nie muszą być ze sobą sparowane by się ze sobą komunikować? To strzelanie na oślep. 

Jakbyś zrobił tak jak napisałem, to już pewnie dawno byś miał odpowiedź od supportu, bo minęło 4 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...