Jump to content

Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.4.0.SJKCNXM - Android 12


Recommended Posts

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro (nazwa kodowa: lmi).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_V13.0.4.0.SJKCNXM_v13-12-fastboot.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

image.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Link to comment
Share on other sites

Użytkuję tą aktualizację trzeci dzień, zainstalowana na czysto z usunięciem poprzednich danych, wcześniej siedziałem na Androidzie 10 i miui12.

Z moich spostrzeżeń bateria trzyma wyraźnie krócej, w opcjach ciemnego motywu nie wyświetlają się poszczególne apki, aby dostosować motyw ,jasny czy ciemny , poza tym chyba wszystko ok, szybsza reakcja działania, ale to może dla tego, że telefon został wyczyszczony.

Mocno doskwiera brak TWRP, ponieważ oczywiście nie działają płatności zbliżeniowe, a przez fastboot nic nie mogę wgrać bo komp nie widzi telefonu, zamówiłem już nowy oryginalny kabelek i spróbuję znowu, swoją drogą fastbbot to teraz tylko pomarańczowy napis bez robocika-też tak macie?

Edited by robi173
Ok, po wygraniu innych sterowników adb, ROM ładnie się zrootowal, płatności zbliżeniowe też śmigają, ogólnie jestem zadowolony.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czy jeśli chcę zrobić aktualizację z 12.5.7.0.RJKCNXM zachowując aplikacje, dane i ustawienia to mogę to zrobić bezpośrednio na tę wersję czy muszę lecieć po kolei (13.0.1..., 13.0.2...)? Zdaje mi się, że nie trzeba zachowywać kolejności ale dla pewności wolę zapytać.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...