Jump to content

Instalacja androida 7/8

Recommended Posts

Cześć, 

Chciałbym zainstalować na moim poprzednim telefonie (Xiaomi Redmi Note 3 PRO) androida 7 lub 8. Od strony producenta był tu dostępny android 6. Czy może mi ktoś pomóc w tym temacie? Czy można coś takiego zrobić? Gdzie pobrać instalację? Jak zainstalować? 

Nie znalazłem na forum nigdzie podobnego wątku, nie wiem czy źle przeszukuje, jeżeli tak proszę o link do takiego tematu. 

Dzięki za pomoc.

Posted (edited)

Czy możesz mnie pokierować/wyjaśnić kolejne kroki instrukcji?

• Make sure you are rooted.
  • Make sure you have a custom recovery installed. (TWRP is the preferred recovery)
  • Download the latest Bliss Rom & the latest GApps package.
  • Boot into recovery.
  • Backup your current ROM
  • Perform a FULL factory wipe and wipe/system and dalvik cache as a precaution
  • Flash Bliss Rom
  • Flash Google Apps package (for 7.1!)
  • Flash Root of your choice (Unless OP states otherwise)
  • First boot may take up to 10 minutes. This is due to Gapps and root optimization.

Jest to dla mnie nowość a nie mam nikogo kto by mnie mógł pokierować. Na ten moment wyczyściłem telefon i przywróciłem go do ustawień fabrycznych. 

Czy są jakieś inne ROM-y łatwiejsze w instalacji czy może wszystkie tak wyglądają?

Czy ta instrukcja mi wystarczy? 

W linku do którego odsyła napisane jest, że do modeli po 2018 roku więc nie wiem czy to będzie odpowiadało w moim przypadku.

Jeżeli dobrze rozumiem to tutaj chyba nie ma etapu "flash Google Apps package". Generalnie który link ze strony, która wysyłałem to ten pakiet?

Sorry, że tyle pytań zadaje ale jest tego sporo i nie wiem jak się do tego dobrze zabrać.

Z góry dzięki za pomoc.

Jeżeli dobrze zrozumiałem czy gapps to pakiet Googla? Jego instaluje przez TWRP?

Edited by Hajmdal

Nie do końca rozumiem, czemu wymagają roota. TWRP wystarczy w zupełności.

Gapps to aplikacje Google'a. Możesz wybrać ich typ — od niego zależy, ile będziesz ich mieć (czy wszystko, czy też tylko podstawa, czyli usługi Google Play).

Generalnie kolejność jest taka:

• odblokowujesz bootloader, o ile tego jeszcze nie zrobiłeś,
  • wgrywasz TWRP w trybie fastboot,
  • po uruchomieniu TWRP robisz wipe (i nie wiem, czy przy pierwszym przechodzeniu z Globala na custom nie trzeba byłoby zrobić formatu data - to jest odrobinę inna rzecz niż wipe),
  • potem instalujesz ROM i paczkę gapps, którą wybierzesz,
  • no i uruchamiasz system już nowy.

Dzięki. Wszedłem w link z gappsami i jest tam sporo opcji, co wybrać w kolumnach oznaczonych na czerwono? Co oznacza komunikat na niebiesko? Zdjęcie w załączniku.

Na stronie w sekcji download działa wyłącznie link bliss-x86... Czy z tego linku powinienem pobrać pliki? Czy wszystkie? Zdjęcie w zalaczniku

IMG_20220614_230301.jpg

IMG_20220614_230418.jpg

Screenshot_2022-06-14-23-04-34-990_com.android.chrome.jpg

8 godzin temu, Hajmdal napisał:

Wszedłem w link z gappsami i jest tam sporo opcji, co wybrać w kolumnach oznaczonych na czerwono?

ARM64. Bliss z tego co kojarzę był na 7.1, a nie 7.0. Wybór paczki zależy już od Ciebie, każda różni się ilością instalowanych apek. https://github.com/opengapps/opengapps/wiki

8 godzin temu, Hajmdal napisał:

Czy z tego linku powinienem pobrać pliki?

Broń Boże. Żaden nie zadziała na ARM64.

Wygląda na to że Bliss przestal być rozwijany więc pewnie dlatego zlikwidowali witrynę...

Większość ROM-ów nie jest tworzona przez firmy, tylko przez różnych developerów ;) Ich źródła są zazwyczaj publiczne, więc ryzyko jakiegoś złośliwego oprogramowania, o którym wspominasz, jest raczej małe.

• 1 month later...