Skocz do zawartości

Jak zmienić otwieranie plików w innej aplikacji niż Mi Wideo ?


takiman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zainstalowany odtwarzacz video KMPLAYER.

Jest tez systemowy MI Wideo.

Za każdym razem gdy klikam w plik wideo, otwiera się on w aplikacji systemowej MI Wideo, a ja chcę żeby otwierał się w KMPLAYER.

Zmieniałem w ustawieniach i nie pomogło ...

Apkę Mi Wideo wyłączyłem.

Rynce opadajoooo 😕

Screenshot_2022-05-27-22-39-24-709_com.android.settings.thumb.jpg.99c675eed3262f703b56c36d71595cf1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ustawić w aplikacjach inną aplikację jako domyślną. Po tym zabiegu przy próbie otworzenia filmu pewnie wyskoczy znów okno z Mi Video to trzeba kliknąć odrzuć.

Resetowanie to głupota. Bo zaraz ściągnie ci aktualizację. Każda aktualizacja tej aplikacji przywraca ją jak domyślną dla filmów. Oczywiście proponuję wyłączyć automatyczne aktualizacje i nie aktualizować Mi Video. Chociaż i po tym zabiegu czasami ustawi się jako ta najważniejsza... Nawet po wyłączeniu jej całkowicie i tak po czasie sama z siebie się włączy. Taki super szpieg ;)

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nic nie daje.

Ustawione mam w domyślnych KMPlayer. Ustawiałem też inne odtwarzacze np. VLC.

Po wejściu w Galerie, szukam pliku wideo, klikam i pojawia się info o przyznaniu uprawnień aplikacji MiWideo. Odrzucam i nie otwiera w innym playerze.

Mogę otworzyć ten plik w KMplayer ale tylko bezpośrednio z tej aplikacji.

Innym sposobem wchodzę przez Menadżer Plików. Tutaj jak klikam w plik wideo, nie otwiera go po prostu.

To jest typowy błąd, jakiś programista coś pomieszał w tych Chinach.

839340737_Zrzutekranu2022-06-02172407.thumb.jpg.55e51dbe2e27f526a792a9588cb609ba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyłączyć jakimś faastbootemtoolsem. Gdzieś tu zdaje się wątek o tym. Wyłączyć się da, ale odinstalować nie. I jak mówiłem ten odtwarzacz i tak wróci za jakiś czas. No ale przez powiedzmy miesiąc może go nie być ;) To nie błąd, a celowe działanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam :D

Nakierowałeś mnie.

Odinstalowałem Mi Wideo i przy okazji Wallpaper Carusel, czyli Codzienne tapety.

Reset tele i mamy to :D  Wszystko działa, tapety już nawet nie pojawiają się w skrócie na ekranie blokady.

 

Zostawię dla potomnych -> Tutaj macie rozwiązanie czyli pobieracie Java, instalujecie, później XiaomiADBFastbootTools.jar z Githuba i reszta tak jak w filmiku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...