Skocz do zawartości

Zasięg Mi 2 Pro


Damex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące zasięgu mi 2 pro moja hulajnoga po 23km mieszanej jazdy  ma po powrocie ~20% przy silnym wietrze, i przy temperaturze około 17 stopni

seegway g30le ma 25% więcej po takiej samej trasie, czy oby na pewno ten akumulator jest nowy?

dodam że hulajnoga kupiona jako powystawowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy normalnie... Ważę ok 80kg prędkość na całej trasie ponad 30km/h, hulajka odblokowana i delikatnie podkręcona... Nie ma innego trybu niż sport. 

Testuje soft Monopattinoitalia wersja smooth. 

Trasa do pracy dziś 2x 8.2km  rano 7'C popołudniu 17'C światła 3-4 złapią na trasie. 

W pracy miałem 78% po powrocie do domu 60% 

Uważam że jest to jeszcze do poprawy, uczę się jazdy bez kers (brak w tym sofcie). 

Generalnie widzę, że zamiast kers lepiej używać głowy i zasięg wzrośnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, siwyyy77 napisał:

Czy ja wiem czy normalnie... Ważę ok 80kg prędkość na całej trasie ponad 30km/h, hulajka odblokowana i delikatnie podkręcona... Nie ma innego trybu niż sport. 

Testuje soft Monopattinoitalia wersja smooth. 

Trasa do pracy dziś 2x 8.2km  rano 7'C popołudniu 17'C światła 3-4 złapią na trasie. 

W pracy miałem 78% po powrocie do domu 60% 

Uważam że jest to jeszcze do poprawy, uczę się jazdy bez kers (brak w tym sofcie). 

Generalnie widzę, że zamiast kers lepiej używać głowy i zasięg wzrośnie ;)

Jeżdzisz bardziej eco czy pełna "rurą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Damex napisał:

Jeżdzisz bardziej eco czy pełna "rurą"

Pełna rurą, oczywiście w granicach, trasę znam i wiem gdzie zwolnić dla własnego bezpieczeństwa... 

8.2km pokonuje w ok. 20min co daje średnia 24-25km/h. 

 

Aż jak będzie cieplej to poświęcę się i dwa dni przejadę bez ładowania max 20km/h i, przetestuję zasięg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Battery_Saver napisał:

na stockowym sofcie to zupełnie normalne. Bateria jest ok.

@siwyyy77 Przywróć sobie stockowe softy i testuj wtedy. Zresztą skoro wgrałeś moda, to sam wiesz, jak to wygląda na oficjalnych softach

Czyli rozumiem, że po zmianie softu  będzie lepiej tak? bo u mnie akurat w bmsie pokazuję sie aku 5200mah, a podobno po wgraniu lepszej wersji bms jest lepszy balans prądem itp? fakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Battery_Saver napisał:

na stockowym sofcie to zupełnie normalne. Bateria jest ok.

@siwyyy77 Przywróć sobie stockowe softy i testuj wtedy. Zresztą skoro wgrałeś moda, to sam wiesz, jak to wygląda na oficjalnych softach

W zeszłym roku na stockowym sofcie podobne wyniki miałem, z naciskiem na ciut lepsze. 

W obecnym sofcie mam podniesiona moc szczytową do 850W co raczej powinno negatywnie wpłynąć na zasięg... Zwłaszcza, że ponad 70% trasy tempomat i leci max ile może 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bierzesz pod uwagę i nie piszesz o tym, że:

 

- masz pewnie opony 10''

- moc masz podwyższoną ale zmodowany soft ma inne zarządzanie energią/prądem i inny algorytm sterujący przyrostem przyspieszenia a także inny algorytm utrzymywania stałej prędkości co znacznie przekłada się na zwiększenie zasięgu. Jeszcze większe ma to znaczenie jak korzystasz z DPC ale i bez jest spora różnica

- masz wyłączony kers

- masz starszy soft BMS, który nie ograniczał praktycznie niczego w porównaniu do obecnych stockowych softów

- nie masz baterii z wersji PRO-2 najnowszej, która ma ogniwa o mniejszej wydajności prądowej czyli sumarycznie pojemność baterii przy wyższych prądach wyjściowych jest dużo niższa

Edytowane przez Battery_Saver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...