Skocz do zawartości

Nie reaguje na włączanie


Deep_Nothingness

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam problem z moim sprzętem. W skrócie:

- sprzęt nie reaguje na włączanie

- po podłączeniu ładowarki można włączyć hulajnogę, ale ta po chwili samoczynnie się wyłącza 

-brak możliwości ładowania, BMS widzi ładowarkę ale blokuje sam proces ładowania 

- po resecie BMS wybija błąd i tu uwaga dwa KRÓTKIE i jeden DLUGI sygnał 

Z tego, co wyczytałem powinno być odwrotnie. Najpierw powinny być wybijane długie sygnały potem krótkie. BMS wymieniony na nowy, nic nie pomogło. Miernik przed BMS pokazuje ok 40,7 v. Po podłączeniu do aplikacji nie widać żadnych błędów czy słabej baterii. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli napięcie przed BMS jest takie jakie piszesz to jest ok. Trzeba by sprawdzić jakie napięcie daje na złączu XT. jeśli nie daje nic, albo jakieś b. niskie lub dużo niższe niż przed układem to prawdopodobnie układ jest walnięty. Trzeba by go wyciągnąć i zobaczyć naocznie czy nie ma uszkodzenie/przepalenia, może to bezpiecznik? Mogło się również fw wysypać. Można spróbować odłączyć go od pakietu i podłączyć ponownie, ale to wymaga lutownicy. Ciężko określić bez sprawdzenia. Najlepiej i najszybciej było by mieć możliwość wpiąć baterię do innego pojazdu, to od razu wyeliminowało by usterkę czegoś innego niż sama bateria. Nie napisałeś czy tak się stało nagle, czy coś robiłeś? wgrywałeś? taką kupiłeś? nic nie wiadomo, nic nie można powiedzieć więcej poza domysłami

Edytowane przez Battery_Saver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Battery_Saver. Hulajnogę mam od ponad dwóch lat. Zimę przeleżała w piwnicy bloku, teraz ja wyjąłem do naładowania. Wszystko poszło ok, baterie załadowały się do pełna. Naładowana polegała w pokoju jakieś dwa dni w czasie oczekiwania na nowy przewód do tylnej lampki, jaki urwał mi się przy awarii błotnika na zakończenie zeszłego sezonu. Otworzyłem osłonę baterii i zobaczyłem, że nie świeci się BMS, a wiem, że powinnna pełgać niebieska lampka w czasie czuwania. Wtedy właśnie zaczęły się cyrki z brakiem możliwości włączenia urzadzenia. Z tego, co do tej pory ustaliłem, to nie wina BMS'a a elektroniki na bateriach. W aplikacji miałem pokazane dwa problemy z celami 9 i 10. W 9 pokazywało 3,97v zaś w 10 4,21 reszta w granicach 4,1. Próbowałem zbić ta wartość resetując  kilka razy i uruchamiając hulajnogę (po resecie BMS'u nogę ja włączyć na kilka sekund). Ku mojemu zdziwieniu po kilku razach aplikacja pokazała mi odpowiednio na 9 celi 6,08v a na 10 0,94v. Kiedy mierze same pakiety miernikiem, to wszystkie wychodzą ok 4,2v więc podejrzewam, że problem leży po stronie czujnika napięcia. BMS widząc niewłaściwe napięcie awaryjnie wyłącza urządzenie.

Screenshot_2022-03-16-20-00-50-010_app.peretti.m365tools.jpg

Screenshot_2022-03-20-12-08-54-525_app.peretti.m365tools.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 zmienił(a) tytuł na Nie reaguje na włączanie
  • 4 tygodnie później...

Jednak problem nadal występuje.
Dziś hulajnoga "nie wie, ile jest baterii".
Ruszając w drogę pokazywała 86%
Gdy dojechałem (2km) 47%
Po tym nie chciała się włączyć, podłączyłem na chwilę ładowarkę żeby włączyć hulajnogę Stan baterii 76%
Po chwili pokazywało już 56%
Przejechałem 500m i hulajnoga się wyłączyła. Co może być nie tak?
W załączniku screen z momentu ostatniego wyłączenia.Screenshot_2022-05-10-17-00-47-813_adriandp.m365dashboard.thumb.jpg.0a111c35daab77d9ac0183f212df9fc4.jpg

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka



Po włączeniu bateria znów inaczej.


tapatalk_693479281_67x423.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam pytanie zakupiłem nową baterię do hulajnogi i nie chce się naładować ani uruchomić hulajnogi czy ktoś pomoże ci trzeba zrobić (posiadam 2 hulajnogi i na tych dwóch hulajnogi nie reagują ani nie chcą naładować tej nowej baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podałeś żadnych szczegółów, można tylko snuć domysły

jeśli masz dwie baterie i obie zachowują sie tak samo, to albo obie są niesprawne, albo masz niesprawna ładowarkę.

PS. najnowsze bms, mają takie feature, że gdy długo nie używasz baterii (chyba 7 dni) to aby się wybudziła musisz ją ładować minimum przez około minutę. Bez tego jest jakby martwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...