Skocz do zawartości

Xiaomi 11T Pro - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.2.0.SKDMIXM - Android 12


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi 11T Pro (nazwa kodowa: vili).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_XM11TPro_V13.0.2.0.SKDMIXM_v13-12-fastboot.zip/download

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

image.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Like 1
Opublikowano

Zawsze działały na xiaomi.eu, więc pewnie nic się nie zmieniło. Problemy miewały tylko osoby, które rootowały system.

Czy ktoś zainstalował już tą wersję i może podzielić się swoimi wrażeniami?

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro



Opublikowano

Jak uzbroisz się w cierpliwość to w czwartek w przyszłym tygodniu będę instalował. Czekam na odblokowanie bootloadera.

 

Opublikowano

@biglou

Dzięki. Od jakiegoś czasu myślę już o przejściu na xiaomi.eu, bo na Mi9 dobrze mi się go użytkowało. Powstrzymuje mnie tylko brak TWRP i czekałem na MIUI 13. No i podobno xiaomi.eu oparty na Globalu to już nie to samo co oparty na chińskim romie.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro



  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Wszystko jest okej na tym romie można instalować ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Znalazłem rozwiązanie. Ścieżka Ustawienia>Ochrona prywatności>Inne uprawnienia>Wiadomości>Opłaty>Wysyłanie SMS> tutaj musi być zaznaczona opcja "Zawsze zezwalaj" (ja miałem zaznaczone "Pytaj" co powodowało mój problem)

Screenshot_2022-04-14-18-40-33-661_com.miui.securitycenter.jpg

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...