Skocz do zawartości

Debranding telefonu a ponowne blokowanie bootloadera


Monnx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio stałem się posiadaczem Xiaomi 11T Pro. Telefon jest z Orange i, niestety, okazuje się że ma brandowany firmware. Obecna wersja to 12.5.4.0 (RKDEUOR), według stron z softem dla Xiaomi najnowsze MIUI to V12.5.20.0. Tu pojawia się moje pytanie. Dzisiaj upłynie tygodniowy okres oczekiwania na odblokowanie bootloadera. Czy jeżeli wrzucę poprzez MiFlash wersję V12.5.20.0 EEA to będę później w stanie zablokować bootloader bez uceglenia telefonu? Z jednej strony zależy mi na Google Pay, z drugiej chciałbym się pozbyć śmieci od Orange. Będę wdzięczny za odpowiedź :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Netoper napisał:

Tak, jeśli fon jest z europejskiej dystrybucji i wgrywa się oryginalny globalny ROM Xiaomi to spokojnie można zamknąć bootloadera.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Na tyle opakowania jako importer jest wpisane Xiaomi Technology Netherlands B.V. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odblokowalem telefon aby zrobić root bez twrp bo mam 11T ale juz sie poddaje bo nie działają techniki które sa na necie. Jak zablokować bootloadera ? Bczy utrace dane z tel? Chce znow zablokować go bo NFC nie dziala tzn. płatności telefonem.

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokować można na dwa sposoby, poleceniem z konsoli ADB ( nie pamiętam składni, ale google pomoże) albo podczas wgrywania romu miflashem zaznaczyć opcję zablokowania.
Blokowanie/odblokowanie BL usuwa dane w fonie, jest to procedura bezpieczeństwa.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie i Panie , wczoraj moje 11T zaktualizowało się do Miui 13. I o dziwo zerkam i działają płatności telefonem!? Telefon wygląda jakby znów był zablokowany bez utraty danych. Aczkolwiek gdy wchodzę w opcję programisty to m możliwość odblokowania ale skoro na 11T nie będzie miui.eu to daje spokój.

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...