Jump to content

Brak powiadomień z aplikacji Xiaomi Home

greck
 Share

Recommended Posts

Od dłuższego czasu (ponad pół roku) mam problem z powiadomieniami z aplikacji, które przestały dochodzić. Obojętnie czy są to powiadomienia z odkurzacza czy z kamery. W samej aplikacji w dzwoneczku są powiadomienia, ale na telefon nie dochodzą. Mój telefon to Mi 10t. U żony, która ma Redmi Note 8 Pro też od jakiś dwóch miesięcy jest tak samo. Próbowałem już wylogowania z konta xiaomi oraz ponownej instalacji  Xiaomi Home. Kwestie uprawnień aplikacji, powiadomień, oszczędności baterii, kłódki, autostartu też były sprawdzone. Przekopałem internet i oprócz przywrócenia fabryki, nie wiem co jeszcze mógłbym zrobić...

Może ktoś ma jakieś sugestie, rady?

Moim zdaniem, to może być problem samych telefonów. Mimo, że wyłączysz wszelkie optymalizacje baterii w samym Androidzie, niejednokrotnie nakładki producenta mają dodatkowe funkcje ubijające aplikacje w tle i nie pozwalające im budzić się w celu odebrania powiadomień.

Z nich doświadczeń:

Samsung OneUI - Nakładka monitoruje używane aplikacje i rzadziej używane przenosi w różne stanu uśpienia. Można to kontrolować. Nie można natomiast do końca kontrolować zabijania aplikacji w tle, a działa ono dosyć brutalnie.

Huawei/Honor EMUI - Nakładka działa bardzo brutalnie, zabijając i usypiając aplikacje wg własnego widzimisię, tj. whitelisty zmieniającej się z wersji na wersję, której zawartości nie można kontrolować.

Xiaomi/POCO MIUI - Tu jest wolna amerykanka, z wersji na wersję działa inaczej, pewne ustawienia można kontrolować, ale jednym to działa, innym nie.

I niestety, nie da się tych funkcji do końca kontrolować bez brutalnej ingerencji w system (wyłączenie/odinstalowanie aplikacji systemowych). Sytuację komplikuje to, że u jednych będą pewne ustawienia działały, bo np. mają więcej wolnej pamięci, a u innych nie.

Sprawdź https://dontkillmyapp.com/ - tam jest ocena poszczególnych nakładek.

Ja np. zobaczyłem ogromną poprawę w kwestii powiadomień w aplikacjach po przesiadce na firmware AOSP, ale akurat Xiaomi Home tam nie testowałem. Jeżeli masz jakiś stary telefon pod ręką to możesz spróbować sprawdzić, czy moja teoria jest poprawna i czy powiadomienia zaczną działać.