Skocz do zawartości

G-pay i aplikacją banku - ukrycie odblokowanego bootloadera na ROM-ie Global EEA


ravcyna

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam telefon z odblokowanym bootloaderem i romem eu. Telefon oryginalnie miał soft chiński. Niestety nie mogę sobie poradzić z blokada safetynetu przez co nie działa google pay i co gorsza aplikacja bankowa. Znalazłem kilka poradników (wszystkie związane z Magisk) postępowalem według nich ale nie udało mi się skutecznie ukryć faktu odblokowanego bootloadera. Udało się komuś tego dokonać? Sprawdzałem miui Polska i tam działało To bez problemu ale niestety telefon docelowo ma być używany przez moją żonę a jej sie łatwiej korzysta z romu eu. Skoro w miui Polska idzie ukryć fakt odblokowanego bootloadera to podejrzewam że idzie to też zrobić na romie eu!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kacper Skrzypek zmienił(a) tytuł na Problem z gpay i aplikacją banku - ukrycie odblokowanego bootloadera na ROM-ie Global EEA

Tak dokładnie

Taki soft mam obecnie wgrany Mi 11 Ultra EEA MIUI V12.5.11.0.RKAEUXM

Za każdym razem pojawia się ta sama informacja cts profile match fail. Teoretycznie idzie wejść do banku przez stronę internetową ale trochę to uciążliwe że nie idzie korzystać z aplikacji bankowej

Każda próba zalogowania się do banku przez apke - You’ll no longer be able to use our Mobile Banking app if we think the device you’re using has been jailbroken or rooted

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą to niby wersja 1.1.0 safetynet fix nie działa!? Pobrałem wersję 2.2.1 i zainstalowałem, ukrywanie aplikacji bankowych rozumiem że tylko ta jedną konkretną która nie działa blokuje przez Magisk hide?! Zrobiłem tak ale nie pomogło 😕

 

Znalazłem też system klonowania aplikacji. Ktoś na jedynym z angielskich for twierdził że po instalacji aplikacji i natychmiastowym sklonowaniu jej bez włączania oryginalnej aplikacji pozwoli uruchomić klon. Niestety taka metoda też nie działa w moim przypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Adam Błażejewski zmienił(a) tytuł na G-pay i aplikacją banku - ukrycie odblokowanego bootloadera na ROM-ie Global EEA

Przy skanowaniu bezpieczeństwa środowiska płatności wyskakiwał błąd, system domagał się aktualizacji żeby temu zapobiec. Zrobiłem aktualizacje, usunąłem magiska, usunąłem aplikację bankowa. Zainstalowałem ponownie aplikacje bankową i zaczęła ona działać. Google pay w dalszym ciągu nie działa ale zadowole się działającymi aplikacjami bankowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...