Skocz do zawartości

Miganie / błyskanie ekranu Mi Note 10


krzysmir

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od kilku dni moja ładniejsza połowa uskarża się na problem z ekranem w jej Mi Note 10 (kupionym w Chinach jako Mi CC9 Pro na samym początku gdy telefon się pojawił, więc delikatnie ponad 2 lata temu). Po wgraniu jej rozwojowego xiaomi.eu 9.12.5 ślad za telefonem zaginął (czyt. żona była bardzo zadowolona i nie chciała go wypuścić z ręki do jakichkolwiek flashowań) ;) Aż do teraz...

Aktualnie ekran w momentach nieprzewidywalnych mruga/błyska w nieskoordynowany sposób. Troszkę tak jak za starych czasów Mi 8, których problem z Amoledowymi wyświetlaczami rozpalał i to, jak i oficjalne forum xiaomi. Co do "naszego" to mówię o tym wątku, na oficjalnym link już nie jest aktywny, ale znalazłem za to na c.mi.com wątek nt. podobnego problemu w Mi Note 10, gdzie niczego konkretnego nie zaproponowano (dodatkowo - pozwoliłem sobie tam też zostawić moje pytanie, bo sprawa jest mega paląca).

Wracając do proponowanych rozwiązań (generalnie to na obu forach) to są tam podawane pośrednie rozwiązania, które niestety w moim przypadku nie rozwiązały problemu (wyłączenie AOD, podniesienie jasności, wyłączenie automatycznej jasności ekranu, włączenie ograniczenie mrugania ekranu w opcjach ekranu i kilka innych). Niestety appka OLED Saver nie znalazła uznania w oczach żony (i nawet rozumiem dlaczego - appka chce uprawnień do czytania wszystkiego co będzie pisane, a żona robi z telefonu przelewy i generalnie loguje się do różnych systemów i potencjalnie jest to pewien problem z security). 

Chciałem dzisiaj zrobić update (nowe TWRP, najnowszy stabilny miui12), ale widzę, że po wejściu do fastboota mam taką samą 'dyskotekę' (której jeszcze dwa dni temu nie było) - co chyba oznacza, że to nie sam system jako taki. Takie same objawy (z nasilaniem się efektów w czasie) przedstawiał w wątku o Mi8 @Nezumi. Co gorsza - podczas takiego błyskania telefon sam się wyłączył będąc w trybie fastboot, także nawet nie zdążyłem odpalić jakiejkolwiek komendy. I szczerze mówiać troszkę zwątpiłem i przyszedłem do mądrzejszych/bardziej doświadczonych kolegów :) 

Nasuwają się pytania:

  • czy ktoś z Was miał taką sytuację w Mi Note 10? Jeśli tak - udało się coś z tym zrobić?
  • Może słyszeliście o innych telefonach xiaomi z AMOLED'ami, które mają takie problemy (w aktualnych czasach, bo mi8 to był początek 2019, a wątek MiNote10 na c.mi.com śledzę) i coś się udało zaradzić software'owo?
  • A może serwis miCenter zna rozwiązanie na taką przypadłość?
Edytowane przez krzysmir
poprawa stylistyki w jednym ze zdań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...