Skocz do zawartości

Twrp - REDMI 4X przed instalacją romu ,jaki wipe?


kuba8

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zakupiony używany telefon ,wersja chińska ,z odblokowanym bootloaderem i zainstalowanym custum romem,bez roota ,recovery Twrp.

Jako ,że nie znam osobiście sprzedawcy chciałem wykasować co tylko się da bez  przykrych konsekwencji ,jako że to mój pierwszy kontakt z Xiaomi (wcześniej samsung) ,chciałem się dowiedzieć czy przy takiej oto próbie grożą mi jakieś konsekwencje ,biorąc pod uwagę także to że to wersja chińska 4gb ram 64gb rom ,aktualnie zainstalowany działa dobrze i ma podpis santoni ,a więc tak jak  przypadku 4x 3gb/32gb.A więc jakie niedogodności mogą wystąpić przy kolejnych krokach :

1.Wgranie nowszej wersji twrp spod samego recovery twrp?

2.Wipe/format data.

3.wipe/advanced wipe/ dalvik ,system ,data ,internal storage (vendor ruszać czy nie,czy w przypadku wipe internal storage mogą pojawić się jakieś problemu z ponownym montowaniem tej pamięci lub inne?)

4.Podłączenie otg i wgranie crdroid  noswzej wersji niż aktualnie zainstalowana,ewentualne innego custum roma.

 

Edytowane przez kuba8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wipe system jest chyba wymagany inaczej to tzw. dirty flash ? nie mylę się? 

Co do wipe vendor ,jakie konsekwencję mogą się z tym wiązać?

Rozumiem ,że robiłeś wipe internal storage ,i nie miałeś  problemów z późniejszym montowaniem tej partycji lub zablokowaniem bootloadera?

Edytowane przez kuba8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dirty flash jest jak nie robisz wipe data.

Nie robiłbym wipe vendor z tego względu, że jakby jednak podczas instalacji coś się posypało to będziesz mieć jakikolwiek vendor (o ile już się jego flash nie zaczął), a z wipe no nie będziesz mieć nic.

Internal storage jest w partycji data (konkretnie /data/media/0), więc jakby data się nie montowało to internal storage tym bardziej. Blokowanie bootloadera nie ma tu nic do rzeczy (nie możesz i tak zablokować na ROM-ie innym niż Global/China).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki miałem też plan wgrać miui global ,ale gdy kupowałem nie wiedziałem ,że dostanę chińczyka ,a gdzieś tam wyczytałem że z tymi chińskimi wersjami to lepiej nie wgrywać globala(można przyblokować bootloader mimo braku odznaczenia tej opcji podczas flashowania),dodatkowo nie wiem jak odblokowany był bootloader czy przez oficjalnie przez konto ( nie wiem czy to w ogóle możliwe gdy telefon nie pochodzi z wersji oficjalnej xiaomi a taka info się wyświetla gdy veryfikuje go po imei) czy jakimś craciekm.Dlatego jednego co chyba mogę być pewien to ,to że mogę wgrać custum ,a że aktualnie wgrany crdroid spełnia na razie to czego aktualnie potrzebuję(choć niestety porównania z innymi  nie mam) ,więc najprawdopodobniej padnie na crdroid.

Co do xda czekam na weryfikację nowego konta bo starego zapomniałem , jednak szukałem i o  wipe internal w 4x nic nie znalazłem,ale parę problemów na innych tam się przewinęło np:

https://forum.xda-developers.com/t/twrp-cant-access-internal-storage.3678825/

dlatego wolę się upewnić ,Więc za waszymi radami vendor odpuszczę ale co z internal z tego co mówisz to jeśli jest pod data to wipe data winien automatycznie czyscić internal ,a tak chyba nie jest ,skoro są osobno.Czy ktoś z was już robił wipe internal w redmi 4x?,na samsungu spokojnie czyściłem nawet zmieniałem wielokrotnie system plików z ext4 na f2fs i problemów nie było ,ale jak wspominałem w redmi 4x narazie jestem zielony .A kusi mnie ,żeby to też wziąść pod wipe. 

Edytowane przez kuba8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalecenia pod ten konkretny rom mówią

** Make sure you're running a proper working Recovery (CWM or TWRP)
1) Copy crDroid zip, gapps zip to your device
2) Boot into Recovery
3) Wipe cache, system, & data (or just cache & system for a dirty flash).
4) Flash ROM

więc trzy wymienione na 100 % pójdą ,ale nadal nie wiem co z internal storage ,czy w redmi 4a(choć to nie 4x) czyściłeś internal sorage i problemów nie było,,czy tylko jak piszesz czyściłeś data?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem :) ale korci mnie żeby to zrobić i chce wiedzieć czy wiążą się z tym jakieś konsekwencje,jak mówiłęm chce wyczyśćic co tylko się da z tego chińczyka ,bez wgrywania globala który by to za mnie zrobił

Edytowane przez kuba8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...