Jump to content

Uchwyt samochodowy

teempz

Recommended Posts

Witam, w niedługim czasie jadę w dłuższą trasę i chciałbym używać Mi2s jako navi, ale nie mam żadnego uchwytu. Poszukuje czegoś poręcznego i taniego, co bez problemu przytrzyma telefon

Również chciałbym się spytać, czy ładowarka do samochodu musi być jakaś specjalna, ze specjalnymi parametrami, czy jakaś zwykła styknie? Bo coś mi świta, że kiedyś ktoś miał problem z ładowarkami, którymi psuły telefon. 

Ani uchwyt ani telefon nie ma szans żeby wypaść. Są wyłożone miękką guma która bardzo dobrze trzyma. Ja mam uchwyt firmy Qoltec więc tani ale jestem zadowolony. Widzę że teraz są tańsze a oryginał kosztuje ok 90 zł :-)

Kratka się nie wyłamie- wystarczy chyba po prostu nie szarpać :)

Nie każdemu odpowiada takie miejsce telefonu. Mi akurat pasuje bo nie trzeba do niego sięgnąć.

z mojego doświadczenia wynika, że uchwyty na kratkę są albo bardzo słabe jakościowo (nóżki ułamują się) albo nie wchodzą dobrze do kratki. przeszedłem już kilka i odradzam. do mojego mi2/s używam uchwyt nokii, bardzo dobry jakościowo. nic nie drga i nie grzechocze. w dole stópki jest otwór na ładowarkę. spokojnie mogę polecić. chodzi o coś takiego: http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=seng-ps-p-sm-isqm-3-e-0528&string=nokia%20cr-123&search_scope=

ja swój kupiłem w x-komie

Co do uchwytu Nokii zgadzam się- również go mam i korzystam gdy np nagrywam jazdę.

Trzeba zobaczyć czy np uchwyt do zmiany kierunku nawiewu nie będzie przeszkadzał. U mnie (audi) trochę przeszkadza ale nie na tyle żeby uniemożliwial montaż.

To jest na tyle mały koszt że lepiej kupić najpierw taki niż od razu Nokie na szybę.

Wszystko zależy gdzie chcesz mieć telefon. Ja nie chciałem mieć na szybie więc nawet małe niedogodności nie przeszkadzają mi żeby mieć tel na kratce.

Najpierw myślałem o szybie, ale w lato to nie będzie dobry pomysł. Mam Seicento i te kratki są dość luźne, więc boje się o to, że telfeon będzie spadał, czy coś. No i uchwyt na kokpit, który byłby chyba najlepszy. Nad kratkami mam akurat kawałek prostego kokpitu, który byłby idealny, i na dobrej wysokości do obsługi telefonu. Nie pozostaje mi nic innego jak zamówić jakiś uchwyt z allegro, na przykład ten który podałem i sam przetestować, a potem podzielić się z opinią. Dzięki wielkie za pomoc :P

Upewnij się na czym polega na podkładka do kokpitu bo zazwyczaj jest to po prostu taśma dwustronna której resztki dość ciężko usunąć po demontażu uchwytu. Po uchwycie może zostać też odbarwienie z powodu kleju z taśmy lub działania (lub raczej jego braku) słońca na kokpit. 

Jeśli zależy Ci na wyglądzie kokpitu to sprawdź to co gdzieś już widziałem. Jeśli nie to nie widzę przeciwwskazań :D

Ja bym zaufał mimo wszystko jakiejś firmowej. Może taka z wejściem na kabel USB (lub dwa) a nie ze zintegrowanym kablem? Na pewno natężenie conajmniej 2A ( nie bój się- telefon dobierze sobie potrzebne natężenie).

Tak na prawdę reszta to już kwestia gustu :-) No i nie dziw się jak podłączony telefon w czasie działania nawigacji nie będzie się podladowywal bo zużycie energii jest większe niż daje ładowarka.

No to już wiesz- lepiej mieć więcej niż mniej. Przy mniejszym niż ładowarka do kontaktu tel mógłby się rozładować w czasie działania GPS. A tak to powinien przynajmniej trzymać stały poziom naładowania (u siebie na nexus 4 tak mam- na mi2s za krótko testowałem).

Ja kupiłem taką ( http://www.aliexpress.com/item/For-iphone-5V-2A-dual-USB-Belkin-car-charger-2-in-1-car-charger-USB-cable/32380206249.html) oczywiście podróbka bo oryginał chyba 60$ kosztuje z tego co gdzieś widziałem :P ale bardzo dobrej jakości, napięcie stabilne, wyjście słuchawkowe w moim MI2 nie trzeszczało gdzie przy słabej ładowarce od razu jakieś dziwne dźwięki się wydostawały przez układ dźwiękowy. Na pewno moc ponad 1A ale nie miałem czym zmierzyć czy dobija do tych obiecanych 2A. Dobrze się też trzyma w gniazdku zapalniczki co nie zawsze jest oczywistością.

Link jest tylko poglądowy, pierwszy lepszy znaleziony na Ali. Poszukaj kogoś kto sprzedaje taniej, ma więcej pozytywnych opinii, zakupów itp no chyba że akurat dobrze strzeliłem z aukcją.

Kiedyś kupiłem też z Ali jakąś za niecałego dolara z przesyłką oczywiście... o dziwo też ładowała ok 1A ;P nie wiem czy tyle by dała rade z 2 portów ładować. Jakąś opinie gdzieś widziałem że całe wakacje wytrzymała ładując nawigacje i telefony/tablety naprzemiennie i nie spłonęła także może nie ma co przepłacać ;P

• 2 weeks later...

A więc wybór padł na.... uchwyt z biedronki :D Będąc przelotem zauważyłem taki uchwyt uniwersalny z mocowaniem do szyby, kratki oraz kokpitu. Mocowanie do kokpitu odpada - dwustronna taśma. Aktualnie zamontowałem do kratki i jest elegancki. Cenowo tyle ile bym zapłacił na allegro czyli 15zł :D

• Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...