Jump to content

Problem z pilotem/telewizorem Xiaomi Mi LED TV 4S 55 ".

Robert Dz.
 Share

Recommended Posts

Jakiś czas temu, pilot o telewizora przestał działać. Wymieniłem baterie, przeczyściłem styki – nie pomogło. Telewizor nadał nie reagował na pilota. Za pomocą aplikacji na telefon zresetowałem telewizor do ustawień fabrycznych i pilot zaczął działać, ale tylko przez pierwsze kilka kroków konfiguracji. W momencie pojawienie się na ekranie kilku plansz o możliwościach android TV przestał działać. Ale tylko na chwilę, bo potem udało się „popchnąć” instalację do przodu. Pomyślałem, że może CEC telewizora, żre się z CEC amplitunera, więc odpiąłem HDMI od TV i zrestartowałem telewizor (uruchom ponownie). Nie pomogło.

Wygląda to, jakby telewizor losowo tracił połączenie z pilotem na maksymalnie pół minuty. Nic nie można zrobić i nagle można, przy czym nie widzę reguły, czasem daje mi poklikać np. kilkadziesiąt razy, a czasem po dwóch razach się rozłącza.

Co ciekawe, kiedy go rozpatruję z telewizorem, pojawia się ten ekran z grafiką, aby nacisnąć na pilocie klawisz MI i kółka równocześnie, aby sparować pilota. Mój pilot paruje się bez naciskania jakichkolwiek klawiszy. No i nie wiem, czy to pilot, czy aplikacja w telewizorze żyje własnym życiem.

• 3 months later...
49 minut temu, Mjask90 napisał:

Doskonała obsługa klienta...

Chyba coś Ci się pomyliło. To niezależne forum użytkowników. Nie ma tu nikogo z obsługi klienta (chyba). Jak masz problem z urządzeniem to dzwoń do pomocy technicznej, albo serwisu Xiaomi.