Jump to content

Xiaomi m365 nie wyłącza się/nie reaguje

K3ksik
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

mam następujący problem z m365:

Hulajnoga nie wyłącza się i nie reaguje na przycisk, jestem w stanie połączyć się z nią tylko przez m365 tools

Nie potrafię jej wyłączyć oraz silnik nie rusza

Zaczęło się generalnie jakiś miesiąc temu od tego, że hulajnoga sama się włączała ale byłem w stanie ją wyłączyć przyciskiem, zostawiłem ją do pełnego rozłądowania i po ponownym uruchomieniu nie było z nią żadnych problemów i taki stan utrzymywał się przez miesiąc. Po ostatniej przejażdżce stan pozostał jak na filmiku: jedna z diód miga, co 10-20 min wydaje z siebie pojedyńcze piknięcie i nie jestem w stanie się z nią połączyć przez xiaomi home (wymaga nacisnięcia przycisku, a podczas naciskania nic się nie dzieje). Dodam, że po podłączeniu normalnie się ładuje co widzę po stanie naładowania w aplikacji.

Macie jakieś sugestie co mogę zrobić żeby ją ożywić?

W załącznikach screeny z m365 tools oraz krótki filmik sytuacyjny

Pozdrawiam

WhatsApp Image 2021-07-27 at 14.43.22.jpeg

WhatsApp Image 2021-07-27 at 14.43.22 (2).jpeg

Edited by K3ksik

Należy sprawdzić przewód, wtyczki oraz gniazda na pcb dashboardu orac ESC. Jeśli jest brak uszkodzeń lub zimnych lutów lub urwanych ścieżek spowodowanych wstrząsami to: płytka dashboard-u do wymiany. Czyli ta na kierownicy z diodami. 

Powód: zalanie/zawilgocenie układu przez deszcz, wilgoć w miejscu przechowywania i wiele innych

Jest to bardzo częsta przypadłość. Może się ujawnić nagle, może nagle podziałać przez tydzień, dwa, miesiąc po czym paść znów. Jedyne rozwiązanie mające jakikolwiek sens, by pozbyć się problemu to wymiana płytki na nową. Koszt na alle to mniej więcej 50zł na alie nawet z 30zł. Ja polecam kupić używkę ale oryginał.

Edited by Battery_Saver

6 minut temu, Battery_Saver napisał:

Należy sprawdzić przewód, wtyczki oraz gniazda na pcb dashboardu orac ESC. Jeśli jest brak uszkodzeń lub zimnych lutów lub urwanych ścieżek spowodowanych wstrząsami to: płytka dashboard-u do wymiany. Czyli ta na kierownicy z diodami. 

Powód: zalanie/zawilgocenie układu przez deszcz, wilgoć w miejscu przechowywania i wiele innych

Jest to bardzo częsta przypadłość. Może się ujawnić nagle, może nagle podziałać przez tydzień, dwa, miesiąc po czym paść znów. Jedyne rozwiązanie mające jakikolwiek sens, by pozbyć się problemu to wymiana płytki na nową. Koszt na alle to mniej więcej 50zł na alie nawet z 30zł. Ja polecam kupić używkę ale oryginał.

Generalnie mam również xiaomi pro i przekładałem wyświetlacz z niej ale nie jestem w stanie podegrac softu ponieważ downG oczekuje ode mnie zaakceptowania połączenia przyciskiem, a ten na wyświetlaczu z pro również nie działa... z filmików na yt wynika, że wyświetlacz z pro po podłączeniu działa na tyle, że powinienem zaakceptować połączenie.

Po podłączeniu wyświetlacza z pro miga ostatnia kreska na czerwony kolor i to tyle z integracji

Rozebrałem również przycisk ze starego panelu myśląc, że może jest cały czas wciśniety... też nic.

Najbardziej martwi mnie to, że nie jestem w stanie wgrać innego oprogramowania przez downG.

1. Tak jak napisałem na samym początku należy sprawdzić przewód, wtyczki oraz gniazda na pcb dashboardu orac ESC. przekładasz płytki a problem może być w przewodzie i to po stronie ESC. Nalepiej podmień sobie przewód z PRO - jest taki sam

2. To, że wyświetlacz z PRO nie jest kompatybilny od razu po przełożeniu z flakami ze zwykłej to normalne, kwestia softu

3. Soft wgraj na przykład XiaoFlasherem a najlepiej SHU