Jump to content

Instalacja stock romu na Mi 9

sebek123hg
 Share

Recommended Posts

Witam

Do tej pory używam najnowszego softu od xiaomi.eu z odblokowanym bootloaderem. Jak mogę wgrać global stable (stock) rom, na tym urządzeniu? Da się wtedy zablokować bootloader, by było wszystko jak na nowym smartfonie?

Tylko właśnie, ja używam jakiegoś TWRP, nie pamiętam wersji, no i chciałbym to też wywalić i zainstalować oryginalny fastboot. Jest gdzieś jakaś legitna instrukcja jak to zrobić aby nie zbrickować telefonu, no i zablokować na nowo bootloader? Szukałem po necie, ale takiego kompendium wiedzy o tym nie znalazłem.

4 minuty temu, sebek123hg napisał:

Szukałem po necie, ale takiego kompendium wiedzy o tym nie znalazłem.

Na tym forum masz. https://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/ Najnowsze linki do romów tu https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/cepheus/ a do miflash  i instrukcje tu https://www.xiaomiflash.com/

Tak, szukałem. Z tym, że moja wiedza w tym temacie jest niewielka, no i dosłownie przeszukiwałem forum by znaleźć problem taki jak mój. Tam był poradnik odnośnie instalacji romu przez mi flash z fastbootem a ja mam TWRP, oraz nie znalazłem informacji o zablokowaniu bootloadera na nowo.

13 minut temu, sebek123hg napisał:

ja mam TWRP, oraz nie znalazłem informacji o zablokowaniu bootloadera na nowo.

Nie ma znaczenia ze masz twrp, jak chcesz zablokować bl. Musisz to zrobić MiFlashem w fastboot. Blokuje się wybierając odpowiednią opcję w MiFlash (clean all and lock), albo po wgraniu romu bez blokowania bl  komendą fastboot oem lock. 

Oddać do micenter.
Jedyny brick przy używaniu miflash to jakbyś chciał wrzucić rom od innego modelu, niby miflash ma weryfikację, ale były pojedyncze przypadki że ktoś niewłaściwy rom chciał wrzucić i jakimś cudem mu się udało, i uceglił ale to bardzo rzadko się trafia.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Okej, leciałem według instrukcji i pobrałem taką wersję: cepheus_global_images_9.6.27_20190627.0000.00_9.0_global_d1aa19c208.tgz (Wersja global developer)

Zainstalowało się wszystko no i to było miui 10. Jak teraz przejśc na najnowsze miui? Jak wchodzę w aktualizacje oprogramwania to wyskakuje mi, że są niedostępne. Tam było coś takiego jak pobierz najnowszą paczkę, obecnie mi się pobiera, może to jest to?

Edit: z menu wybrałem "przejdz na wersje stabilną", właśnie się instaluje.

Edited by sebek123hg