Skocz do zawartości

Aktualizacja z 12 do 12.5 13


Dan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Może odgrzewany kotlet, ale nie znalazłem odpowiedzi

Mam Xiaomi redmi redmi 10 Pro rozblokowane z wgranym MIUI by Xiaomi.eu 12.0.6.0 stabilna, TWRP 3.5.1_10 nebrassy, zakupiony w PL od producenta
1.    Jak aktualnie mam przeskoczyć do wersji 12.5.
a)
-na nowo wgrywać cały soft przez twrp (czyli telefon do fabrycznych ustawień i na nowo konfiguracja) (samo Wipe czy w ustawienia zaawansowanych coś jeszcze wyczyścić)
-a może tylko zainstalować bez przewracania do fabrycznych i wtedy się zaktualizuje  (chyba tak to nie dział)
b)w telefonie=>ustawienia =>”o telefonie”=> kliknąć w ikonę po lewej z napisem „wersja MIUI”=>u góry po prawej w 3 kropki i wybrać aktualizuj z pliku zip (czyli pobrany plik z kategorii „Type: Recovery”) zaktualizuje  ?
c)???
2. co w przypadku jak będę przeskakiwał do wersji 13, zapewne analogicznie jak wyżej
Zastanawiam się czy czekać, bo premiera teoretycznie końcem miesiąca ale kiedy będzie na note 10 pro ?
3.    Fajnie by było dodać poradnik na miuipolska.pl Chyba że jestem ślepy :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Możesz normalnie zainstalować bez przywracania. Czy z TWRP, czy z aktualizatora - wielkiej różnicy nie będzie, i tak aktualizator uruchomi TWRP.
  2. Jak wyżej. Na razie MIUI 13 nie ma nawet w wersji beta, także nie ma co wróżyć. No i Redmi Note 10 Pro, póki co, ma tylko wersje stabilne, także na nową wersję trzeba będzie dłuuugo poczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jednak się coś posypało podczas aktualizacji i wymagany byłby wipe, to jakie ustawienia czy też co powinno być wyczyszczone?

Ehhh wgrałem na pamięć wewnętrzną telefonu obraz instalacji zip. A tu TWRP nie widzi plików, zerowy rozmiar, bo partycja zaszyfrowana :/

O tyle mógłbym potestować opcje, ale zależy mi aby mi dane  telefonu nie wyfrunęły...

Ogólnie umieściłem rom na microSD i zainstalowałem, ale były błędy że nie może się dostać do /data, ale się zainstalował i system jest 12.5.3, ale sądze że to tak nie powinno być

 

Edytowane przez Dan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...