Skocz do zawartości

Redmi 2 - 1 GB vs Redmi 2 - 2 GB


Bercik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po raz pierwszy ;)
Zdecydowałem się zakupić Xiaomi Redmi 2 i teraz mam pytanko czy warto dokładać ponad 100 zł (na XFS) do wersji z 2 GB RAMu? Z jednej strony naczytałem się, że ver. 1 GB lubi zamulać, z drugiej, że ver. 2 GB nie posiada odpowiednich częstotliwości na europejski rynek (problemy z LTE, Aero2?). W sumie telefony różnią się tylko tym RAMem, no i ROMem i zastanawiam się czy warto dokładać ponad stówę (obecnie ver. 1 kosztuje na xfs 522 zł, a ver. 2 - 672 zł, więc różnica jest spora)? W kwestii telefonów spoza naszego rynku jestem raczej nowy i jeszcze zielony, więc prosiłbym o jakieś klarowne przedstawienie co i jak, bo po przeczytaniu tego wszystkiego tutaj i tam mam mętlik w głowie. A nie powiem, że sam telefon mi się podoba i chcę go mieć ;) Na razie to tyle, z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to tyle, z góry dziękuje.

 

Każdy ci przedstawi swoją wersję i argumenty, więc łap i te:

  • Świetnie mieć 2 Gb RAMu. Mniej wysypujących się aplikacji, mniejsze problemy z rzeczami działającymi w tle gdy ty sobie grasz czy coś tam innego robisz. Ludzie ścigają się na Mhz i pokazują jaka to przewaga procesora X nad Y, a zapominają o tym, że RAM to wąskie gardło systemu operacyjnego, które każdy Gigaherz przydusi jak Khalidov przeciwnika do maty.
  • Co do LTE, to wypowiadać się Marvinka nie będzie, jako, że to zależy od wielu czynników - gdzie kto mieszka, w jakiej Sieci będzie miał SIM itp. Grunt to pamiętać, że samo bycie w zasięgu LTE ze sprzętem zgodnym z LTE nie jest 100% gwarancją supermegaszybkiego Internetu, że czasami może wcale nie być słodko i kolorowo, że może i tak być, że LTE trzeba będzie wyłączyć, żeby wszystko dobrze działało w danej okolicy.
  • AERO? Powolne, zdaje się, że nie tak dawno temu wprowadzili opcję konieczności rekonnektu co jakiś interwał czasowy. Dodatkowo masz je na konkretne imię i nazwisko, co nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem dla ludzi ceniących sobie anonimowość. Mało atrakcyjna propozycja. Już lepiej poszukać jakiejś rozsądnej oferty u jednego z operatorów telefonii, np coś na kartę bez abonamentu.
  • ROM jest istotny tylko w przypadku gdy nie masz możliwości rozszerzenia swojego mobila dodatkową kartą microSD, oraz wachlujesz sporymi danymi - filmy, gry, itp.

Gdyby ktoś pytał - Marvinka zawsze przedłożyłaby 2Gb RAMu nad kwestie odrobinę szybszych połączeń czy darmówkę badziewiastego Internetu. :cool:

Edytowane przez Marvinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Co do LTE, to wypowiadać się Marvinka nie będzie, jako, że to zależy od wielu czynników - gdzie kto mieszka, w jakiej Sieci będzie miał SIM itp. Grunt to pamiętać, że samo bycie w zasięgu LTE ze sprzętem zgodnym z LTE nie jest 100% gwarancją supermegaszybkiego Internetu, że czasami może wcale nie być słodko i kolorowo, że może i tak być, że LTE trzeba będzie wyłączyć, żeby wszystko dobrze działało w danej okolicy.

No dobrze, w kwestii RAM się zgadzamy, co do Aero, masz rację. Pozostaje tylko niepokojąca mnie kwestia. Czy Redmi 2 - 2GB działa w paśmie, które pozwala pracować LTE w Europie? W Chinach jest inaczej, u nas musi to być jakieś tam inne pasmo, nie jestem pewien jakie. Czytałem, nawet tutaj na forum, że model z 2 GB RAMu jest przeznaczony na rynek wyłącznie chiński i nie obsługuje pasma w jakim działa LTE w Europie, przez co LTE nie będzie działać. To jak jest?

P.S. Dlaczego piszesz o sobie w trzeciej osobie... Marvinko? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobre pytanie bo ja też głupieje już przez to HM2... są już 3 wersje jak nie więcej z czego  2014811 ma wcdma900(aero) i występuje też w wariancie 2/16gb, wariant 1/8 2/16 jest zupełnie niezależny od modelu 811 813 815...

Nie mam bladego pojęcia w którym modelu występuje lte1800(polscy operatorzy) i lte2600 (aero) jednocześnie z wcdma900(aero), chyba że 811 obsługuje wszystkie te pasma dla netu ale to musiał by ktoś już potwierdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie bo ja też głupieje już przez to HM2... są już 3 wersje jak nie więcej z czego  2014811 ma wcdma900(aero) i występuje też w wariancie 2/16gb, wariant 1/8 2/16 jest zupełnie niezależny od modelu 811 813 815...

Nie mam bladego pojęcia w którym modelu występuje lte1800(polscy operatorzy) i lte2600 (aero) jednocześnie z wcdma900(aero), chyba że 811 obsługuje wszystkie te pasma dla netu ale to musiał by ktoś już potwierdzić...

2014811 obsługuje

FDD-LTE B1/B3: 1800/2100

TDD-LTE B41: 2555-2575

WCDMA 900/1900/2100

GSM 900/1800

 

2014813 nie obsługuje jedynie WCDMa 900, zamiast tego ma 850

2014815 jest TYLKO na China UNICOM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...