Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 11 Pro / Ultra - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.5.0.RKACNXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 11 Pro i Mi 11 Ultra - dla obydwu modeli jest ten sam ROM (nazwa kodowa: Mi 11 Pro - mars, Mi 11 Ultra - star).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI11Pro_MI11Ultra_V12.5.5.0.RKACNXM_v12-11-fastboot.zip/download

 

ROM dla Mi 11 Pro / Ultra dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu.

 

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

001.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zacznę trochę nie na temat ale jestem swiezynka jeśli chodzi o Xiaomi i staram się zorientować w tym wszystkim. Jestem posiadaczem Mi11 Ultra, była to wersja Chińska ale odblokowałem bootloadera i dzięki Miflash zainstalowałem global ROM 12.0.1. 

Pierwsze pytanie moje jest czy będę otrzymywał aktualizacje systemu? Jeśli nie, to czy jest dostępna najnowsza wersja 12.5 global? Tutaj zaczyna się moment gdzie zaczynam się gubić bo wiem że są nieoficjalne wersję taka jak np. ta powyżej i starałem się zainstalować taką wersję ściągniętą z forum xiaomi.eu i starałem się wykonać to zgodnie z instrukcją ale poległem.

Bardzo proszę kogoś o wytłumaczenie mi tego. Co z czym się je. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wesoly75 napisał:

Pierwsze pytanie moje jest czy będę otrzymywał aktualizacje systemu?

Tak, masz soft Global, więc aktualizacje będziesz dostawać. Jedyna rzecz, o której trzeba pamiętać, to nieblokowanie bootloadera po instalacji Globala na chińskiej wersji telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Tak, masz soft Global, więc aktualizacje będziesz dostawać. Jedyna rzecz, o której trzeba pamiętać, to nieblokowanie bootloadera po instalacji Globala na chińskiej wersji telefonu.

Bootloadera ciągle odblokowany, czyli jeśli dobrze rozumiem ciągle nie ma dostępnej wersji 12.5 dla mojego telefonu? Czy orientujesz się czy w takim razie moja wersja systemu jest najnowsza dostępna? Z tego co czytałem to 12.5 powinna niby być dostępna od kwietnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa perfekcyjnie. Po problemach z pierwszym Miui z mojej winy (awaria PC), które skończyły się na EDL wszystko od tego czasu działa idealnie. Zarówno instalacja jak i update.  No może mały problem to SafetyNet CTS Profile: False.

Edytowane przez Piotrtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2021 o 09:02, Piotrtom napisał:

Działa perfekcyjnie. Po problemach z pierwszym Miui z mojej winy (awaria PC), które skończyły się na EDL wszystko od tego czasu działa idealnie. Zarówno instalacja jak i update.  No może mały problem to SafetyNet CTS Profile: False.

Sprawdzales moze płatności Gpay? najbardziej chodzi mi o platnosci zblizeniowe NFC bo gdzies wyczytalem ze sa klopoty. 

drugie pytanie o baterie. jak sprawuje sie na tym sofcie ile sot?

pozdr

Edytowane przez bzul85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Ściągnąłem tą wersję dla MI 11 PRO, zainstalowałem jako nakładka, bez kasowania tego co mam na telefonie. Niestety po zakończonej instalacji, pokazało się kilka opcji do wyboru, niestety po chińsku, losowo wybierałem po kolei, każdy wybór resetował tela i wracałem do punktu wyjścia (chińskie krzaczki), dopiero ostatnia (czwarta) opcja przenosiła mnie do aktywacji lub ustawień wifi, po aktywacji okazało się, że telefon wrócił do stanu dziewiczego, nie była to nakładka tylko wgranie od nowa oprogramowania, teraz mi pokazuje MUI 12.6 21.5.13. Wydawało mi się, że robię wszystko dobrze, a tu taki numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Nie mogłeś tak zrobić, bo pierwsza instalacja wymaga formatowania. 

Specjalistą nie jestem, więc nie będę dyskutował, ale miałem wcześniej wgraną wersję 12.5.4.0, ściągnąłem najnowszą i chciałem zainstalować przez windows_fastboot_update_rom.bat i niestety sformatowało mi tel do zera, po instalacji pojawiły się chińskie krzaczki, z których nie szło wyjść, aż coś kliknąłem i jak się tel zrestartował i było logowanie do konta xiaomi lub konfiguracja wifi potem zaczynałem od zera, wybór języka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...